Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

NUROWSKI W4x

Wicemistrzynie olimpijskie z Tokio - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann - otrzymały Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. Piotra Nurowskiego w kategorii drużyna 2021 roku!

To wyróżnienie honorujące największe osiągniecia sportowe danego roku. Od roku 2010 nagroda nosi imię Piotra Nurowskiego – Prezesa PKOl, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

W zeszłym roku nie przyznano nagrody w kategorii drużyny roku, natomiast dwa lata temu została nią czwórka bez sternika (Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski), która zdobyła mistrzostwo świata w Linzu.

Z kolei nasza czwórka podwójna kobiet, w minionych dwunastu miesiącach wywalczyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Był to pierwszy medal dla Polski podczas imprezy w stolicy Japonii. 

"Do występu na olimpijskim torze zawodniczki szykowały się konsekwentnie, z determinacją, krok po kroku. Po drodze, na olimpijskim półmetku, były między innymi złote medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata, a mocnym atutem osady był jej ustabilizowany, nie zmieniający się przez 4 lata skład. Efektów tej zespołowej pracy i taktyki doczekaliśmy się w Tokio. Drużyna wioślarek, dzięki fenomenalnemu finiszowi wywalczyła srebro, przegrywając tylko z faworytkami z Chin" - napisano na stronie PKOl.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że znalazłyśmy się na tej scenie. Ostatnie pół roku było dla nas mocno angażujące, ale czerpiemy z tego, to co najlepsze. Cieszymy się, że należymy do Rodziny Olimpijskiej, czujemy tę solidarność i to dla nas bardzo ważne" – powiedziała Katarzyna Zillmann podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej, które odbyło się w piątkowy wieczór w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Sportowcem roku została młociarka Anita Włodarczyk, a trenerem roku Aleksander Matusiński, szkoleniowiec polskich biegaczek.

Podczas spotkania kierownictwo PKOl podziękowało również Polskim Związkom Sportowym, w tym Polskiemu Związkowi Towarzystw Wioślarskich. Symboliczne statuetki przyznali prezes PKOL Andrzej Kraśnicki i wiceprezes Mieczysław Nowicki.

Zobacz także

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim - zgłoszenia do 26 stycznia
19 sty 2022
W niedzielę 30 stycznia w WKK Sport Center we Wrocławiu odbędą się ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 stycznia. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Sportów Wodnych ODRA pod na...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody