Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

k1

W sobotę 30 czerwca i w niedzielę 1 lipca na torze regatowym w Kruszwicy zostały rozegrane Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Impreza miała sprawdzić formę zawodników i zawodniczek przed zbliżającymi się Mistrzostwa Świata juniorów oraz międzynarodowymi regatami Coupe de la Jeunesse. 

Pierwszego dnia rywalizowano w przedbiegach większości konkurencji, z kolei w niedzielę poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia. Na starcie musieli pojawić się wszyscy kandydaci do wyjazdu najważniejsze imprezy. W kolejnych tygodniach dużo będzie się działo - już 20 lipca rozpoczną się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów. Kilka dni później wystartuje 34. edycja międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse, gdzie również wystąpią reprezentanci Polski. Na sam koniec - 8 sierpnia - wybranych zawodników i zawodniczki czeka udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które tym razem odbędą się w Racicach. 

WYNIKI NIEDZIELNYCH FINAŁÓW:

Jedynka dziewcząt (1xDZ):
1. Natasha Malicka (Lotto Bydgostia) - 2:27.27
2. Vanessa Niestatek (Zawisza Bydgoszcz) - 2:55.57
3. Weronika Zelmańska (AZS UMK Toruń) - 3:03.68

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ):
1. Aleksandra Warachiewicz, Amelia Dąbrowska, Natalia Szymańska, Zofia Rzepka (UKS Szóstka) - 2:10.7
2. Aleksandra Kocińska, Julia Szwabowicz, Gabriela Dąbrowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 2.18.3
3. Wiktoria Klasińska, Oliwia Mangutow, Weronika Klasińska, Julia Gęsika (WTW Włocławek) - 2:25.1

Dwójka podwójna chłopców (2xCH):
1. Kacper Kołodziejski, Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz) - 2:09.1
2. Filip Jaworski, Mateusz Kozłowski (AZS UMK Toruń) - 2:09.7
3. Mateusz Jeżyński, Jakub Ryś (Wir Iława) - 2:12.7

k2

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH):
1. Mateusz Lipiński, Dominik Marciniak, Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 2:04.8
2. Jakub Koss, Hubert Guzy, Kamil Wąchała, Ryszard Ablewski, Remigius Stroyk (UKS Szóstka/Lotto Bydgostia) - 2:09.1
3. Jakub Krawczyk, Stanisław Malinowski, Konrad Dylewski, Martyna Wiśniewska, Cezary Bajeński (AZS UMK Toruń) - 2:11.1

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ):
1. Julia Gęsicka, Wiktoria Klasińska (WTW Włocławek) - 2:12.4
2. Aleksandra Warachewicz, Amelia Dąbrowska (UKS Szóstka) - 2:12.7
3. Martyna Walińska, Julia Ciechna (UKS Bekawianka) - 2:16.4

Czwórka podwójna ze sternikiem dziewcząt (4x+DZ):
1. Emilia Odejewska, Agnieszka Kubalewska, Anna Pawlak, Wiktoria Rygielska, Weronika Rygielska (Lotto Bydgostia) - 2:09.9
2. Patrycja Romanowska, Kaja Pusz, Julia Krajkowska, Natalia Kulesza, Weronika Ejsmont (UKS Szóstka) - 2:11.1
3. Wiktoria Karwacka, Oliwia Nowak, Kornelia Włodarczyk, Marta Gil-Pilarska, Sandra Bryk (Zawisza Bydgoszcz) - 2:25.2

Jedynka chłopców (1xCH):
1. Jacek Bagiński (MOS Ełk) - 2:19.5
2. Piotr Śliwiński (WTW Włocławek) - 2:26.1
3. Kacper Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) - 2:32.9

Czwórka podwójna chłopców (4xCH):
1. Bartosz Hajda, Kacper Jakóbik, Wiktor Rusek, Stefan Pisula (UKS 93 Kraków) - 2:01.4
2. Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Michał Lipski, Dominik Marciniak (BTW Bydgoszcz) - 2:02.8
3. Jakub Wielgus, Maksymilian Kardas, Robert Szkopiński, Karol Koprowski (AZS UMK Toruń) - 2:04.8

Dwójka bez sterniczki juniorek (2-KJ/KJM):
1. Cyntia Delimat, Oliwia Goryl (UKS Milenium Wrocław) - 9:31.29
2. Dominika Baranowska, Weronika Walczyńska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:47.16
3. Arlena Malinowska, Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) - 10:00.82

Jedynka juniorek (1xKJ/KJM):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:41.10
2. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:50.15
3. Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 10.17.92

k3

Dwójka bez sternika juniorów (2-MJ/MJM):
1. Szymon Tomiak, Jacek Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 9:08.53
2. Michał Kaźmierski, Szymon Lejczak (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:20.98
3. Aleksander Przybyszewski, Miłosz Kasprowicz (WIR Iława) - 9:25.32

Jedynka juniorów (1xMJ/MJM):
1. Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 9:06.67
2. Bartłomiej Pelc (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:14.02
3. Damian Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 9:14.32

Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KJ/KJM):
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:00.19
2. Oliwia Broniszewska, Urszula Matecka, Angelika Konecka, Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgosia) - 8:14.93
3. Agnieszka Cybulska, Julia Szuber, Julianna Wójcik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 8:27.49

Dwójka podwójna juniorek (2xKJ/KJM):
1. Martyna Jankowska, Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 8:48.05
2. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 8:57.63
3. Wiktoria Kula, Karolina Przybylska (AZS Szczecin) - 8:58.86

Czwórka podwójna bez sternika (4x-MJ/MJM):
1. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) - 7:12.73
2. Szymon Skonieczny, Wiktor Tomaszewski, Mateusz Hawryluk, Jakub Kożan (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 7:15.20
3. Mikołaj Wilczyński, Nikodem Fiałkowski, Kacper Sagan, Maksymilian Grabiński (WIR Iława) - 7:37.35

Czwórka bez sternika (4- MJ/MJM):
1. Szymon Pawlikowski, Michał Trześniewski, Szymon Kempa, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) - 7:07.77
2. Emil Jackowiak, Maciej Kasprzyk, Jerzy Kaczmarek, Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań) - 7:08.47
3. Oskar Witczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Szymon Mikołajczak (AZS AWF Poznań) - 7:11.67

Dwójka podwójna juniorów (2xMJ/MJM):
1. Patryk Szymender, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 7:35.17
2. Krzysztof Jagodziński, Aleksander Przeździecki (AZS AWF Poznań/Posnania RBW Poznań) - 7:38.56
3. Jakub Długosz, Igor Malinowski (BTW Bydgoszcz) - 7:44.58

Więcej zdjęć autora na stronie "Zdjęcia wioślarskie 1976-dziś" na Facebooku!

Komplet wyników CKRJ można sprawdzić pod tym adresem.

Zobacz także

Zaproszenie - nominacje na MMŚ, MŚJ i Puchar Młodzieży
20 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków wioślarstwa na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań), Mistrzostwa ...

"Występ dwójki podwójnej w Lucernie był niemal idealny"
19 lip 2018
Reprezentanci Polski podsumowali starty w III Pucharze Świata w Lucernie aż pięcioma medalami. Tak udanego występu w tym sezonie jeszcze nie mieli, co dobrze wróży przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy i Mistrzostwami Świata. W weeken...

III Puchar Świata w Lucernie - wyniki niedzielnych finałów B
15 lip 2018
Podczas porannej sesji w niedzielę reprezentanci Polski rywalizowali także w finałach B III Pucharu Świata w Lucernie. Wszystkie cztery startujące osady uzyskały w nich miejsca w TOP 3. Jako pierwsze na starcie stanęły Anna Wierzbowska i Mon...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

20-22.07ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

20-22.07
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody