Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

mms1a

W niedzielę, od rana do późnego popołudnia, wioślarze z całej Polski kontynuowali rywalizację w ramach Centranych Kontrolnych Regat Jesiennych. Na torze "Malta" w Poznaniu ścigano się w dwunastu kategoriach, a w każdej z nich rozegrano dwie serie. 

Wyniki niedzielnych zmagań: 

Jedynka juniorów (1):
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:56.31
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 8:02.57
3. Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań) - 8:04.15

Jedynka juniorów (2):
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:54.30
2. Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 8:01.32
3. Paryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 8:02.41

Jedynka juniorów młodszych (1):
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:31.59
2. Kacper Sagan (WIR Iława) - 8:37.35
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 8:38.13

Jedynka juniorów młodszych (2):
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:06.23
2. Dawid Chrościelewski (MOS Ełk) - 8:25.60
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 8:26.10

Dwójka bez sterniczki kobiet (1):
1. Joanna Kocikowska, Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) - 8:26.48
2. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:42.31
3. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:44.90

Dwójka bez sterniczki kobiet (2):
1. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:41.55
2. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:49.90
3. Emily Pusch, Victoria Pusch (AZS AWF Poznań) - 9:04.85

Jedynka juniorek młodszych (1):
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.58
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 9:34.16
3. Paulina Józefowicz (WIR Iława) - 9:39.83

Jedynka juniorek młodszych (2):
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.89
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 9:36.12
3. Adrianna Mermela (KW 1904 Poznań) - 9:41.13

Jedynka kobiet (1):
1. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:52.02
2. Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 8:54.96
3. Paula Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 9:02.80

Jedynka kobiet (2):
1. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:48.56
2. Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) - 8:49.56
3. Izabela Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:53.67

Dwójka bez sternika mężczyzn (1):
1. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 7:27.79
2. Jakub Aleksandrowicz, Adrian Pawłowski (PTW Płock) - 7:27.83
3. Szymon Kempa, Mikołaj Januszewski (AZS UMK Toruń / (KPOS) Posnania RBW Poznań) - 7:29.33

Dwójka bez sternika mężczyzn (2):
1. Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń) - 7:21.00
2. Patryk Przekopski, Bartosz Leszczyński (AZS UMK Toruń) - 7:27.34
3. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 7:27.47

Jedynka mężczyzn (1):
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:42.06
2. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:46.82
3. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:53.33

Jedynka mężczyzn (2):
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:29.53
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:35.19
3. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:42.38

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1):
1. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 9:02.60
2. Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 9:08.06
3. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 9:11.28

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (2):
1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:50.34
2. Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 8;54.90
3. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 8:54.97

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1):
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:10.02
2. Radosław Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 8:17.20
3. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 8:19.89

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (2):
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:04.85
2. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 8:08.64
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) - 8:10.49

Dwójka bez sterniczki juniorek (1):
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:25.26
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 8:36.27
3. Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 8:51.93

Dwójka bez sterniczki juniorek (2):
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:42.40
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 8:47.68
3. Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 9:07.01

Jedynka juniorek (1):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:07.21
2. Dominika Baranowska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:07.89
3. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 9:09.34

Jedynka juniorek (2):
1. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 9:19.11
2. Dominika Baranowska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:23.92
3. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:28.91

Dwójka bez sternika juniorów (1):
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:49.36
2. Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) - 7:57.46
3. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 8:00.40

Dwójka bez sternika juniorów (2):
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:51.31
2. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 7:56.52
3. Dominik Tataruch, Jakub Cieślicki (LOTTO Bydgostia / (KZAW) Zawisza Bydgoszcz) - 8:04.74

>>> ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW Z POZNANIA <<<

Zobacz także

Fabian Barański: bez różnicy czy popłynę w dwójce, czy w czwórce
26 cze 2019
Fabian Barański ma za sobą bardzo udane tygodnie. Na mistrzostwach Europy w Lucernie zdobył złoty medal w dwójce podwójnej z Mirosławem Ziętarskim. Natomiast podczas ostatniego Pucharu Świata w Poznaniu popłynął w czwórce podwójnej raze...

Pokazy wioślarskie podczas "Wianków" z okazji 100-lecia PZTW
24 cze 2019
W sobotę 22 czerwca na warszawskim podzamczu odbyły się wioślarskie zawody pokazowe. Była to część stołecznych "Wianków" i promocja wioślarstwa w ramach 100-lecia powstawnia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Pokazy odbyły się...

Puchar Świata: Nations Dinner na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
24 cze 2019
W sobotę po zakończeniu zawodów odbył się tradycyjny "Nations Dinner", który poprzedza niedzielne finały Pucharu Świata, zorganizowany na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele narodowych fede...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

29-30.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
6-7.07Centralne Regaty Młodzików, Regaty Masters
Mistrzostwa Polski Klubów AZS

Poznań
12-14.07Puchar Świata
Rotterdam (Holandia)

29-30.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
6-7.07
Centralne Regaty Młodzików, Regaty Masters
Mistrzostwa Polski Klubów AZS

Poznań
12-14.07
Puchar Świata
Rotterdam (Holandia)

Zobacz wszystkie zawody