W sobotę 13 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie zostały rozegrane inaugurujące sezon Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe. W sumie zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie ośmiu kilometrów w jedenastu kategoriach.
W imprezie nie wzięli udział przebywający na zgrupowaniach w Wałczu i Lago Azul reprezentanci Polski. Kolejną pozycją wioślarskiego kalendarza są Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów, które w dniach 27-28 kwietnia odbędą się w Poznaniu.
Najlepsi w poszczególnych kategoriach CWRD:
1x MJ/MJM (jedynka juniorów):
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 31:31
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) 32:44
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) 33:39
1x MW (masters):
1. Łukasz Jan Sawicki 33:41
2. Piotr Łojszczyk 34:56
3. Bartłomiej Gasparski 36:56
2- KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet):
1. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) 35:27
2. Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń) / Angelika Konecka (Lotto Bydgostia) 36:57
1x KA/KB (jedynka kobiet):
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:40
2. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:41
3. Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:46
Fot. J. Kowacic
2- MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn):
1. Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia)/Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) 29:15
2. Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)/Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 29:25
3. Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) 29:42
1x MA/MB (jedynka mężczyzn):
1. Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) 32:14
2. Aleksander Koziarewicz (AZS Wratislavia) 32:38
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 32:43
1x KL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej):
1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 35:41
1. Paula Wydrych (AZS AWF Kraków) 35:41
3. Zuzanna Duda (WTW Warszawa) 35:52
1x ML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej):
1. Bartosz Reichel (AZS AWFiS Gdańsk) 33:40
2. Michał Kulecki (AZS AWF Poznań) 33:41
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) 33:51
Fot. J. Kowacic
2- KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek):
1. Barbara Jęchorek/Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 34:49
2. Wiktoria Kowalska/Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) 35:12
3. Zuzanna Raczyńska/Julia Weiwer (AZS UMK Toruń) 36:13
3. Dominika Majchrzyk/Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 36:13
1x KJ/KJM (jedynka juniorek):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) 36:14
2. Ewelina Janiak (KTW Kalisz) 37:12
3. Wiktoria Dziwota (PTW Płock) 37:30
2- MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów):
1. Szymon Pawlikowski/Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 32:13
2. Igor Malinowski/Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) 32:53
3. Roman Drużyński/Jakub Pszczółkowski (PTW Płock) 33:22
Zobacz także
Pogodnych Świąt Wielkanocnych
29 mar 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich życzy zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. ...
Komunikat: wpisowe do regat centralnych
27 mar 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w związku ze stałym problemem z rozliczeniem wpłat za udział w zawodach, w rozpoczynającym się sezonie wioślarskim zmianie ulegają zasady opłaty wpisowego do zawodów centralnych.
Zgod...
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
W sobotę 30 marca 2024 odbędzie się legendarny The Boat Race, czyli wyścig ósemek pomiędzy dwiema prestiżowymi uczelniami - Cambridge i Oxfordem.
Będzie to 169. wyścig mężczyzn i 78. kobiet. Przed rokiem zawodnicy Cambridge wrócili na zw...
Zobacz także
Komunikat: wpisowe do regat centralnych
27 mar 2024
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
12-14.04 | I Puchar Świata Varese (Włochy) |
13-14.04 | Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów Poznań |
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |