Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAPO ROT

W najbliższy weekend (12-14 lipca) w Rotterdamie będzie miał miejsce ostatni, III Puchar Świata w sezonie 2019. Wystąpi w nim 15 polskich osad, w tym cztery parawioślarskie.

Będzie to pierwszy występ w sezonie dla Weroniki Deresz, która w lutym przeszła operację. Doświadczona zawodniczka stworzy duet z Katarzyną Wełną w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

"Zrobiliśmy standardowe testy wytrzymałościowe, jakie robimy trzy-cztery razy do roku i po takiej przerwie wyszły lepiej niż sądziłem. Weronika mocno pracowała w okresie rekonwalescencji i zrobiła tyle, ile była w stanie" - tłumaczy trener Przemysław Abrahamczyk.

Puchar Świata w Rotterdamie to ostatnia szansa na próbę sił ze światową czołówką przed mistrzostwami świata w Linzu (25 .08 - 1.09). Wioślarze powalczą na nich nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie.

Transmisja niedzielnych finałów Pucharu Świata w Rotterdamie w niedzielę od godz. 10:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

CZwórka bobiet

Skład reprezentacji Polski:

Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - LM2x
Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - LM2x

Weronika Deresz (Niezrzeszona) - LW2x
Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - LW2x

Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - M1x

Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - M2-
Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin) - M2-

Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) - M2x
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - M2x

Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia) - M4-
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) - M4-
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - M4-
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz ) - M4-

Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Wiktor Chabel (Posnania Poznań ) - M4x
Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Fabian Barański (WTW Włocławek) - M4x

Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków) - W2-
Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W2-

Martyna Radosz (RTW Lotto Bydgostia) - W2x
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - W2x

Monika Chabel(RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Joanna Dittmann (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - W4-

Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - W4x
Maria Springwald (AZS AWF Kraków) - W4x
Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - W4x
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - W4x

Osady parawioślarskie:

Jarosław Kailing - PR1 M1x

Michał Gadowski - PR2 M1x

Jolanta Majka - PR2 W1x

Magdalena Maxelon - PR Mix4+
Daniel Bojarek - PR Mix4+
Robert Niesyczyński - PR Mix4+
Patrycja Kapłon - PR Mix4+
Arkadiusz Skrzypiński - PR Mix4+

Zobacz także

Mateusz Biskup: w normalnych okolicznościach Natan by wygrał
18 wrz 2019
W niedzielę Mateusz Biskup został mistrzem Polski w jedynce mężczyzn. Zawodnik LOTTO Bydgostia pokonał Artura Mikołajczewskiego oraz Natana Węgrzyckiego-Szymczyka. "W normalnych okolicznościach Natan by wygrał" - powiedział Biskup. Brązow...

Nagrody dla reprezentantów Polski od spółki Enea S.A. - sponsora generalnego PZTW
15 wrz 2019
W sobotę, przy okazji Enea Mistrzostw Polski Seniorów, rozdane zostały nagrody dla reprezentantów Polski od sponsora generalnego Polskiego Związku Towarzysw Wioślarskich - spółki Enea S.A. Spotkanie podsumowujące sezon 2019 odbyło się w s...

ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów w Poznaniu: medaliści
15 wrz 2019
W dniach 14-15 września 2019 roku w Poznaniu miały miejsce Enea Mistrzostwa Polski Seniorów, podczas których rozdano medale w dwudziestu konkurencjach.  Medaliści Enea Mistrzostw Polski Seniorów:  1xML (jedynka mężczyzn kategorii ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

28.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
28-29.09Puchar Bałtyku Baltic Cup
Viliandi (Estonia)
ToruńMaraton Ósemek Wioślarskich "Run &
Row"

28.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
28-29.09
Puchar Bałtyku Baltic Cup
Viliandi (Estonia)
Toruń
Maraton Ósemek Wioślarskich "Run &
Row"

Zobacz wszystkie zawody