Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ziętarski

Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

>>>ZOBACZ WSZYSTKIE WYNIKI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Ziętarski wygrał w kategorii seniorów z czasem 05:45.1. Wyprzedził Wiktora Chabla (05:45.7) i Michała Szpakowskiego (05:48.6). "Jestem zadowolony z wyniku, bo przyjeżdżając tutaj chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy. To jest zadowalające. A to, że się udało wygrać, to tak przy okazji" - ocenił.

Wśród kobiet triumfowała Anna Wierzbowska (06:42.6), druga była Marta Wieliczko (06:48.4), a trzecia Katarzyna Zillmann (06:51.1). "Każdy mierzy się sam ze sobą. Życiówkę mam inną, lepszą, ale była uzyskana po innych przygotowaniach treningowych. Porównując czasy, to w ciągu dwóch ostatnich tygodni poprawiłam się prawie o pięć sekund a więc idziemy w dobrym kierunku" - powiedziała Anna Wierzbowska.

Obecnie reprezentanci Polski przebywają na zgrupowaniach – obie czwórki kobiet oraz dwójka wagi lekkiej mężczyzn przygotowują się w Livigno, natomiast reszta kadry trenuje na wodzie w Lago Azul. W Portugalii wioślarze będą przebywać do 23 lutego.

"Później na chwilę wracamy do Polski i znowu Portugalia, gdzie mamy świetne warunki do pracy. A w marcu pierwsze starty. Najważniejsze są jednak igrzyska i tam ma być szczyt formy" - spuentował Ziętarski.

>>>ANALIZA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody