Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

SENIORZY

W dniach 11-15 września w Velence odbyły się Światowe Regaty Masters. W zawodach uczestniczyło 65 reprezentantów polskich klubów (50 panów i 15 pań).

Polscy zawodnicy, w osadach krajowych i międzynarodowych, ukończyli 117 biegów, z czego wygrali 23 wyścigi oraz zajęli 17 drugich i 19 trzecich miejsc. Najwięcej, bo sześć złotych medali dla naszej reprezentacji, zdobył 93-letni Zdzisław Adamik, startujący w osadach międzynarodowych. Nasz "Weteran" był najstarszym uczestnikiem WRMR.

Po trzy złote medale zdobyli: Danuta Pribe, Barbara Borkowska, Ireneusz Borkowski oraz Jerzy Pestka. Po dwa złote medale wywalczyli: Larysa Szczepaniak, Ernest Grocki, Dariusz Stefanowski, Jacek Wróblewski.

mistrz 2019

Po jednym złotym medalu zdobyli: Anetta Ogińska, Krystyna Wechmann, Luce Sawicki, Gerard Bednarek, Piotr Kozłowski, Andrzej Marcinkowski, Jacek Dąbrowski, Jarosław Przybylski, Andrzej Syczewski i Piotr Łojszczyk.

Podczas regat odbyła się również wspaniała uroczystość podczas której Danuta Pribe, Ireneusz Borkowski, Włodzimierz Gregorowicz, Andrzej Jurga i Andrzej Pogorzelski otrzymali dyplomy i tradycyjne pamiątkowe żelazne medale za długoletnie wiosłowanie.

Miejsca zawodników reprezentujących polskie kluby:

1.Danuta Pribe: I(J1x), IV(H2x), III(H4x), I(I4xMix), I(I2xMix), II(I8+Mix)
2.Tadeusz Sawicki: V(I4x), VI(G2x), IV(H4x), VII(H8+)
3.Włodzimierz Gregorowicz: V(I4x), VII(H8+)
4.Andrzej Pogorzelski: V(I4x), IV(H4x), VII(H8+)
5.Waldemar Kowalczyk: V(I4x), IV(H4x), VII((H8+)
6.Robert Antonik: IV(D1x), V(C4x), VIII(C1x), VI(C2x), V(E4xMix)
7.Jerzy Noga: VII(B2x), V(C4x), IV(C2x)
8.Piotr Łojszczyk: V(C4x), III(C1x), VI(C2x), I(B1x)
9.Robert Borys: VII(B2x), V(C4x), IV(C2x), VI(A4x)
10.Marek Chądzyński: V(E2-), V(D2-), VII(H8+)
11.Henryk Szlachta: V(E2-), V(D2-), VII(H8+)
12.Andrzej Adamczewski: II(H1x), II(G1x), II(I8+Mix), I(E8+Mix)
13.Jacek Dąbrowski: III(H1x), I(I2x), III(F2xMix), II(H8+Mix)
14.Krystyna Wechmann: IV(H2x), III(H4x), I(I4xMix), II(I8+Mix)
15.Maryla Gnojek: V(E4xMix)
16.Sandra Wieczorek: VII(A2x)
17.Ireneusz Borkowski: I(J2x), I(J1x), I(I2x), II(I2xMix), II(I8+Mix)
18.Jarosław Przybylski: II(E4x),VI(E1x),I(E2x)
19.Andrzej Syczewski: II(E4x),VII(E1x),I(E2x)
20.Barbara Borkowska: I(I8+), I(I4+), III(H4x), II(I2xMix), II(I8+Mix), I(J2x)
21.Tomasz Kupczyk: VIII(A2x), VI(A4x), III(A2xMix)
22.Marcin Łabanowicz: V(B4x), V(C8+), VII(B1x), VII(C2x), VI(A1x)
23.Jerzy Koziara: VI(E1x)
24.Róża Wasilewska: III(E2x), VI(G1x), VII(H8+), II(F2x), III(E2xMix), VI(E4xMix)
25.Anna Gumienna: III(H4x), II(I8+Mix)
26.Andrzej Jurga: IV(K1x)
27.Ernest Grocki: I(H2x), II(J4x), III(H4x), II(I2x), I(I4xMix), II(I8+Mix)
28.Alicja Szulc: II(A1x), VII(A2x), III(A2xMix)
29.Wojciech Urbanowski: III(C2-), VIII(C4-), V(C8+), VI(C1x), III(C4xMix),
30.Waldemar Malinowski: III(C2-), VIII(C4-), V(C8+), V(C1x), III(C4xMix)
31.Dariusz Stefanowski: I(C2-), III(D2x), III(C4x), II(E4x), I(D2-), III(C2x)
32.Jacek Wróblewski: I(C2-), III(D2x), II(E4x), I(D2-), III(C2x)
33.Anetta Ogińska: IV(D2x), VI(C1x), III(E2x), I(B2x), V(C2x), II(D4x), III(C4xM), IV(C2xM)
34.U.Fuhrmann: IV(D2x), III(E4x), III(D8+), V(D1x), III(E1x), II(D4x), III(F2xMx), V(E4xMx)
35.Grażyna Kanoniczak: III(D2x), II(D4x), II(F2x), VI((E2xMix), VI(E4xMix)
36.Larysa Szczepaniak: III(D2x), I(C1x), I(B2x), V(C2x), II(D4x), III(C4xMix), II(C2xMix)
37.Jan Skowroński: VII(F1x), VI(G2x), IV(H4x), VII(H8+)
38.Jacek Wielebnowski: VI(F1x), VI(E1x), VII(G1x)
39.Jan Genatowski: III(I8+), III(H4X), II(I2x), IV(H4+)
40.Jerzy Pestka: III(I8+), I(E4x), II(I1x), III(H4x), VII(H8+), I(I4xMix), I(I2xMix), II(I8+Mix)
41.Zdzisław Adamik: I(K8+), I(L4+), I(M2x), I(L4x), I(L4-), I(K8+Mix)
42.Jan Siekierzyński: V(A1x), VIII(A2x), VI(A4x)
43.Luce Sawicki: I(A1x), VI(A4x), II(B8+Mix)
44.Gerard Bednarek: II(A1x), II(B2x), III(C4x), I(E4x), V(B4x), II(C1x), III(D4x), II(C2x), III(E2xMix), VI(E4xMix), IV((C2xMix)
45.Tadeusz Rubiński: V(D2x), V(C4x)
46.Daniel Couseus: V(D2x), V(C4x)
47.Sławomir Czerwiński: IV(D2x), III(C4x), V(C8+)
48.Paweł Szczepaniak: IV(D2x), II(B2x), III(C4x), V(B4x), V(C1x), III(D4x), II(C2x), VI(E4xMix), II(C2xMix)
49.Piotr Kozłowski: VII(D2x), I(E4x), VI(E1x), V(C8+), VI(E2xMix), V(E4xMix)
50.Andrzej Marcinkowski: VII(D2x), I(E4x), V(B4x), V(C8+), V(C1x), III(D4x), VII(C2x)
51.Rustam Ziganshin: V(D2x), V(C4x), VII(C2x)
52.Borys Juraszyński: V(D2x), V(C4x)
53.Sławomir Zajdel: VI(D2x), VIII(C4-), V(C8+)
54.Wojciech Jabłoński: VI(D2x), VIII(C4-), V(C8+)
55.Aleksander Wasiukiewicz: VII(C2x)
56.Maciej Koziara: VIII(C2x)
57.Marek Wejs: VIII(C2x)
58.Jarosław Żelazko: VIII(D4-)
59.Zdzisław Piątek: VIII(D4-)
60.Artur Stachura: VIII(D4-)
61.Andrzej Nakonieczny: VIII(D4-)
62.Anna Martynowicz Gliklich: VI(C2x)
63.Agnieszka Martynowicz Gliklich: VI(C2x)
64.Julia Szczepaniak (sterniczka): V(C8+), II(I8+Mix)

Zobacz także

PZTW zaprasza do przesyłania ofert na organizację MP na ergometrze
05 paz 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza do przesyłania ofert na organizację mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim, które zaplanowane są na 28.01.2023 r. Podmioty zainteresowane przeprowadzeniem zawodów powinny przesłać inform...

Aleksander Wojciechowski: potwierdziłem, że wiem, co robię
03 paz 2022
Czwórka podwójna mężczyzn w świetnym stylu wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Racicach. "Muszę przyznać, że poza pierwszym mistrzostwem świata w karierze z 2005 roku, to ten sprzed kilku dni cieszy mnie najbardziej. Dlaczego? Bo u...

Regaty na poznańskiej Malcie w pierwszy weekend października
02 paz 2022
W ten weekend na poznańskiej Malcie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania i Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików (w sobotę) oraz Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego (w niedzielę). Dziękujemy za udział wszystkim zawodniczkom i...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)
15-16.10.Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)
22-23.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań

8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)
15-16.10.
Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)
22-23.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań

Zobacz wszystkie zawody