Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw msit logo2xProgram Młode Polskie Wiosła realizowany jest przez PZTW ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe - program "Sport Wszystkich Dzieci".


Pierwsze treningi wioślarskie "na wodzie" młodzież najczęściej podejmuje w wieku 12-14 lat. Nabór na przystaniach realizowany jest w zależności od liczby trenerów pracujących z najmłodszymi oraz dostępnego sprzętu.

Program "Młode Polskie Wiosła", finansowany ze środków MSiT, stwarza dodatkową możliwość wsparcia klubów w najważniejszych tematach związanych z naborem i szkoleniem najmłodszych wioślarzy, np. w wynagrodzeniu trenerów, kosztach najmu obiektów czy sprzętu.

AZS AWF Kraków MAJ2022 2azs awf Gorzówazs szczecin

lotto Bydgostia


adept2

W kilkudziesięciu miastach i klubach w Polsce trwają zajęcia w ramach programu "Młode Polskie Wiosła".

Ideą tego projektu jest wsparcie pracy klubów wioślarskich w zakresie naborów i prowadzenia treningów w najmłodszej grupie wiekowej, ale też tworzenie nowych miejsc na mapie kraju, gdzie uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli rozwijać swoje sportowe umiejętności i zdradzać sportowe talenty pod okiem trenerów i instruktorów.

Jest to też dobra okazja do inspirowania sportowego środowiska w nowych miejscach i województwach , gdzie do tej pory nie było profesjonalnego wioślarstwa do organizowania takich miejsc lub nawet zakładania nowych klubów.

adept1

Zdjęcia: Ewa Gancarz, Pegaz Wrocław

Zobacz także