Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ergometry

Ergometr wioślarski firmy Concept II Indoor Rower opracowany został w swojej pierwszej wersji w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku przez braci Dick'a i Pete'a Dreissigacker. Przez lata udoskonalany jest obecnie podstawowym urządzeniem do treningu wykorzystywanym przez wyczynowych wioślarzy na całym świecie. Ze względu na bardzo wysoką jakość wykonania i trwałość zapewniającą możliwość realizacji ciągłego treningu, jest szeroko  wykorzystywany w fitness klubach, siłowniach , ośrodkach odnowy biologicznej. Znalazł również zastosowanie w ośrodkach szkolenia wojska, policji, a nawet centrum szkolenia astronautów NASA. Coraz częściej trafia do domów prywatnych.

Ruch wioślarski gwarantuje harmonijne kształtowanie wszystkich najważniejszych partii mięśni, oraz poprawia pracę niezwykle istotnych dla prawidłowego funkcjonowania człowieka układów krążenia i oddychania.

Wszystkim zainteresowanym korzystaniem z ergometrów przedstawiamy materiały zawierające najważniejsze informacje na temat ich konstrukcji, efektywnego z nich korzystania oraz  prezentujemy wskazówki dotyczące treningu jak też podstawowe programy treningowe.

Instrukcja A3 do Modelu D

Poradnik do Concept2

Technika wioślarska

Trening na ergometrze

Zobacz także