Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WARSAWHEAD2020

W sobotę 17 października odbyły się regaty ósemek wioślarskich Warsaw Head organizowane przez Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy. Już trzeci rok z rzędu uczestnicy wydarzenia ścigali się na odcinku Wisły między Mostem Siekierkowskim a Mostem Łazienkowskim w Warszawie.

Do wyścigu zgłosiło się 21 osad w siedmiu kategoriach: Masters Women, Masters Mixed, Masters Men, Open Women, Open Men, Junior oraz Firmy. Największe sukcesy święcili zawodnicy Warszawskiego Towarzystwa Warszawskiego, którzy sięgnęli po złote medale w aż czterech kategoriach: Masters Women, Open Women, Open Men oraz Junior. Osady seniorskie WTW zdobyły również tytuły Head of Wisła, przyznawane najszybszym osadom żeńskim i męskim bez podziału na kategorie wiekowe.

W kategorii Masters Mixed ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z AZS AWF Warszawa. Najlepsi wśród mężczyzn weteranów okazali się być gospodarze z Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy. Z kolei najlepszą osadą firmową została ósemka KR Group, wyprzedzając o 7 sekund wioślarzy warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Partnerami regat są: Ministerstwo Sportu, KR Group, CmT Gerplan, Dzielnica Wisła, Coca-Cola, Polar oraz Baton Warszawski.

Regaty Warsaw Head 2020 pierwotnie miały się odbyć w połowie czerwca, jednak ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią SARS-CoV-2 konieczna była zmiana terminu.

Wyniki końcowe:

Osady Firmowe
KR Group
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Junior
WTW Warszawa
TWDW Warszawa

Masters Men
TWDW Warszawa
WRC Warszawa
WTW Warszawa
Viking Warszawa

Masters Mixed
AZS AWF Warszawa
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
WRC Warszawa

Masters Women
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
WRC Warszawa

Open Men
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
MOS 2 Warszawa
SGH Warszawa

Open Women
WTW Warszawa
Team Wrocław

fot. Z. Biernacki

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody