Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje że w dniu 15 października br. odbyło się nadzwyczajne zebranie Zarządu realizowane za pośrednictwem internetowego komunikatora, w którym uczestniczył m.in. trener Natana Wegrzyckiego-Szymczyka - Pan Jarosław Szymczyk.

Przebieg zebrania Zarządu za zgodą wszystkich uczestników został zarejestrowany. Przedmiotem zebrania były zastrzeżenia dotyczące współpracy z PZTW zgłoszone przez Pana Szymczyka w trakcie wywiadu udzielonego TVP Sport podczas ME w Poznaniu.

Zarząd, odnosząc się do emocjonalnego charakteru wywiadu, wykazał i podkreślił niestosowność użytych sformułowań oraz negatywny wydźwięk zgłoszonych zarzutów, co po części zostało przez Pana Szymczyka przyjęte ze zrozumieniem wyrażonym słowami przeprosin skierowanymi do członków władz Związku.

W trakcie dyskusji omówiono tematy związane z wieloletnią współpracą pomiędzy PZTW a Panem Szymczykiem. Ich analiza skłoniła członków Zarządu do uznania, że zaistniałe nieporozumienia wynikają z braku właściwej komunikacji pomiędzy przedstawicielami Związku a Panem Szymczykiem. Jednocześnie Zarząd zdecydowanie nie zgodził się z zarzutami dotyczącymi organizacji procesu szkolenia zawodnika Natana Węgrzyckiego-Szymczyka, które zostały postawione przez Pana Szymczyka.

Podsumowując całość argumentów i uwag podniesionych podczas zebrania, Zarząd Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oświadcza, że uznając prawo Pana Szymczyka do posiadania prywatnej opinii na temat dotychczasowej współpracy, stanowczo sprzeciwia się wypowiedziom godzącym w dobre imię PZTW, co naraża Związek, ale także Sponsora i Partnerów na wymierne straty wizerunkowe.

Jednocześnie Związek, dla którego niezmiennie, głównym priorytetem jest zagwarantowanie optymalnych warunków szkolenia reprezentacji narodowych, poświęci dodatkową uwagę kwestiom dalszej współpracy, zmierzającą do stworzenia zawodnikowi jeszcze lepszych okoliczności umożliwiających walkę o kwalifikację olimpijską.

Dla realizacji tego celu, Zarząd zobowiązuje pion szkolenia do zorganizowania spotkania z udziałem trenera Jarosława Szymczyka, podczas którego omówiony zostanie program szkoleniowy, a do bezpośredniego nadzoru nad sprawnym przebiegiem współpracy Zarząd desygnuje wiceprezesa ds. sportowych Adama Korola.

>>>ORYGINALNE OŚWIADCZENIE PODPISANE PRZEZ SEKRETARZA GENERALNEGO PZTW<<<

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody