Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKI SOBOTA

Maciej Zawojski z najlepszym czasem wszedł do ćwierćfinału sprintu European Rowing Coastal Challenge. Cała rywalizacja w sprincie miała rozegrać się w sobotę, ale z powodu warunków panujących na morzu zawody przerwano. Dokończenie w niedzielę rano.

Maciej Zawojski w piątek zajął drugie miejsce w przedbiegu w konkurencji endurance (ok. 4 km) i awansował do niedzielnego finału. W sobotę miały zostać rozdane medale w sprincie, jednak warunki atmosferyczne na to nie pozwoliły.

W sprincie wioślarze rywalizują na dystansie 500 m, z tym że start i meta są usytuowane na plaży (trzeba dobiec do łódki, przepłynąć 250 m do bojki, nawrócić, dopłynąć do brzegu i przebiec do mety). Zawodnicy walczyli ze sobą metodą pucharową – ścigali się w parach i przegrany odpadał z zawodów.

Zawojski spisał się świetnie – wygrał pierwszy bieg z najlepszym czasem całej rundy. W drugim także wygrał, ale tej fazy nie dokończono z powodu bardzo dużej fali. Organizatorzy podjęli decyzję, że ośmiu zawodników z najlepszymi czasami z eliminacji wejdzie do ćwierćfinału. To oznacza, że Polak zmierzy się w niedzielę rano z wioślarzem, który uzyskał ósmy czas.

Przed zawodnikiem AZS AWF Warszawa bardzo ciężki dzień, bowiem po sprintach czeka go konkurencja endurance, w dodatku na dłuższym dystansie niż w piątek (ok. 6 km). Poza tym najsilniejsi zawodnicy z endurance nie startują w sprincie.

Regaty odbywają się na plaży we włoskiej Marina di Castagneto.

Zobacz także

Polki wzruszone po wywalczeniu medalu. "Oddałyśmy serce"
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich. "To wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla kibiców" - powiedziały w rozmowie z Beatą Oryl-Stroiń...

Tokio 2020: wioślarki z czwórki podwójnej wicemistrzyniami olimpijskimi!
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie od...

Plan startów Polaków (środa, 28 lipca)
27 lip 2021
W środę na igrzyskach w Tokio zaprezentują się wszystkie nasze osady olimpijskie. Cztery z nich powalczą o medale! Na początku czwórka bez sternika, która nieoczekiwanie nie weszła do finału A, wystąpi w finale B. Mateusz Wilangowski, Mik...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody