Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKI SOBOTA

Maciej Zawojski z najlepszym czasem wszedł do ćwierćfinału sprintu European Rowing Coastal Challenge. Cała rywalizacja w sprincie miała rozegrać się w sobotę, ale z powodu warunków panujących na morzu zawody przerwano. Dokończenie w niedzielę rano.

Maciej Zawojski w piątek zajął drugie miejsce w przedbiegu w konkurencji endurance (ok. 4 km) i awansował do niedzielnego finału. W sobotę miały zostać rozdane medale w sprincie, jednak warunki atmosferyczne na to nie pozwoliły.

W sprincie wioślarze rywalizują na dystansie 500 m, z tym że start i meta są usytuowane na plaży (trzeba dobiec do łódki, przepłynąć 250 m do bojki, nawrócić, dopłynąć do brzegu i przebiec do mety). Zawodnicy walczyli ze sobą metodą pucharową – ścigali się w parach i przegrany odpadał z zawodów.

Zawojski spisał się świetnie – wygrał pierwszy bieg z najlepszym czasem całej rundy. W drugim także wygrał, ale tej fazy nie dokończono z powodu bardzo dużej fali. Organizatorzy podjęli decyzję, że ośmiu zawodników z najlepszymi czasami z eliminacji wejdzie do ćwierćfinału. To oznacza, że Polak zmierzy się w niedzielę rano z wioślarzem, który uzyskał ósmy czas.

Przed zawodnikiem AZS AWF Warszawa bardzo ciężki dzień, bowiem po sprintach czeka go konkurencja endurance, w dodatku na dłuższym dystansie niż w piątek (ok. 6 km). Poza tym najsilniejsi zawodnicy z endurance nie startują w sprincie.

Regaty odbywają się na plaży we włoskiej Marina di Castagneto.

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody