Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Malta Waszczyk

W sobotę i niedzielę (24-25 października 2020) w Poznaniu odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. Startowano na jedynkach i dwójkach (peruar), łącznie w dwunastu konkurencjach.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, pomimo panującej pandemii, chciał rozegrać Centralne Kontrolne Regaty Jesienne głównie ze względu na potrzebę wyłonienia kandydatów na jesienno-zimowe centralne akcje szkoleniowe w grupie juniorów i młodzieżowej. Regaty odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym, a kluby zostały poproszone o zgłoszenie mniejszej liczby uczestników.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Sobotnie finały A (czołowe trzy miejsca):

Jedynka juniorów
1. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:19,66
2. M. Kulka (Drakkar Gdańsk) - 07:23,60
3. D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 07:28,91

Jedynka juniorów młodszych
1. M. Dudek (Polonia Poznań) - 07:55,17
2. M. Brzostowski (Wisła Grudziądz) - 08:03,86
3. M. Weichhaus (AZS UMK Toruń) - 08:06,52

Jedynka mężczyzn
1. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:10,60
2. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:14,88
3. K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) - 07:23,86

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej
1. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:27,01
2. D. Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:27,93
3. A. Bujanowski (Drakkar Gdańsk) - 07:38,45

Jedynka juniorek
1. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:16,65
2. P. Józefowicz (WIR Iława) - 08:22,90
3. G. Stefaniak (Posnania RBW Poznań) - 08:23,51

Jedynka juniorek młodszych
1. M. Taczek (AZS Szczecin) - 08:45,35
2. A. Pawłowska (AZS UMK Toruń) - 08:56,96
3. K. Stałęga (AZS UMK Toruń) - 09:03,65

Jedynka kobiet
1. W. Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:09,00
2. J. Sobocińska (Wisła Grudziądz) - 08:11,67
3. E. Janiak (KTW Kalisz) - 08:11,76

Jedynka kobiet kategorii lekkiej
1. W. Kalinowska (Posnania RBW Poznań) - 08:11,85
2. A. Raszkowski (AZS AWF Warszawa) - 08:30,14
3. H. Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:32,84

Dwójka bez sternika juniorów
1. A. Dorenda, M. Kłodziński (AZS Szczecin) - 07:15,39
2. K. Kierzek, D. Zyblewski (LOTTO Bydgostia/AZS UMK Toruń) - 07:19,09
3. D. Ziółkowski, J. Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:19,96

Dwójka bez sternika mężczyzn
1. D. Glonek, M. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 06:53,62
2. J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:55,36
3. W. Szwarc, J. Frąckowiak (Posnania RBW Poznań) - 06:58,91

Dwójka bez sterniczki juniorek
1. Z. Madaj, Z. Bielaszewska (LOTTO Bydgostia) - 07:56,47
2. J. Konarska, D. Rękas (AZS UMK Toruń) - 08:00,31
3. M. Wojciechowska, M. Szyperska (LOTTO Bydgostia) - 08:02,17

Dwójka bez sterniczki kobiet
1. Z. Lesner, W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:42,84
2. P. Wasela, Z. Borzyszkowska (LOTTO Bydgostia) - 07:43,54
3. A. Patrzuska, I. Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:46,52

Niedzielne finały A (czołowe trzy miejsca):

Jedynka juniorów
1. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:39,62
2. M. Kulka (Drakkar Gdańsk) - 07:43,16
3. D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 07:46,05

Jedynka juniorów młodszych
1. M. Dudek (Polonia Poznań) - 08:21,18
2. M. Brzostowski (Wisła Grudziądz) - 08:28,78
3. J. Magierowski (MKS Dwójka Warszawa) - 08:32,75

Jedynka mężczyzn
1. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:25,12
2. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:31,60
3. A. Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 07:36,96

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej
1. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:41,57
2. D. Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:49,95
3. D. Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia) - 07:53,28

Jedynka juniorek
1. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:47,34
2. G. Stefaniak (Posniania RBW Poznań) - 08:49,90
3. M. Żukowska (MOS Ełk) - 08:50,43

Jedynka juniorek młodszych
1. M. Taczek (AZS Szczecin) - 09:10,51
2. K. Stałęga (AZS UMK Toruń) - 09:14,21
3. A. Sagan (WIR Iława) - 09:26,41

Jedynka kobiet
1. W. Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:32,47
2. J. Sobocińska (Wisła Grudziądz) - 08:34,59
3. W Ludwiczak (KTW Kalisz) - 08:39,00

Jedynka kobiet kategorii lekkiej
1. W. Kalinowska (Posnania RBW Poznań) - 08:35,30
2. A. Raszkowski (AZS AWF Warszawa) - 08:45,16
3. A. Krystochowicz (MOS Ełk) - 08:49,87

Dwójka bez sterniczki juniorek
1. Z. Madaj, Z. Bielaszewska (LOTTO Bydgostia) - 08:21,33
2. J. Konarska, D. Rękas (AZS UMK Toruń) - 08:23,95
3. M. Wojciechowska, M. Szyperska (LOTTO Bydgostia) - 08:30,28

Dwójka bez sterniczki kobiet
1. Z. Lesner, W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:57,81
2. A. Patrzuska, I. Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:58,26
3. D. Gałka, I. Grzekmińska (AZS UMK Toruń/Drakkar Gdańsk) - 08:04,98

Dwójka bez sternika juniorów
1. D. Seroka, M. Synowiec (MOS Ełk) - 07:32,23
2. D. Ziółkowski, J. Sobaczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:34,98
3. K. Kierzek, D. Zyblewski (LOTTO Bydgostia/AZS UMK Toruń) - 07:35,18

Dwójka bez sternika mężczyzn
1. J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 07:06,71
2. D. Glonek, M. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 07:08,41
3. P. Wanat, P. Dziewieczyński (AZS AWF Poznań/LOTTO Bydgostia) - 07:16,11

Zobacz także

Polki wzruszone po wywalczeniu medalu. "Oddałyśmy serce"
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich. "To wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla kibiców" - powiedziały w rozmowie z Beatą Oryl-Stroiń...

Tokio 2020: wioślarki z czwórki podwójnej wicemistrzyniami olimpijskimi!
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie od...

Plan startów Polaków (środa, 28 lipca)
27 lip 2021
W środę na igrzyskach w Tokio zaprezentują się wszystkie nasze osady olimpijskie. Cztery z nich powalczą o medale! Na początku czwórka bez sternika, która nieoczekiwanie nie weszła do finału A, wystąpi w finale B. Mateusz Wilangowski, Mik...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody