Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ LISTOAPD

W listopadzie w COS OPO Wałcz odbywają się konsultacje szkoleniowe grup juniorskich i młodzieżowych. Przedstawiamy listę powołanych.

Młodzieżowa kadra kobiet (2-7.11.2020 i 7-22.11.2020)

Zofia Borzyszkowska (RTW Lotto Bydgostia)
Paulina Chrzanowska (RTW Lotto Bydgostia)
Katarzyna Duda (AZS Szczecin)
Dominika Gałka (SMS/AZS UMK Toruń)
Martyna Jankowska (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Zuzanna Jasińska (Pegaz Wrocław)
Barbara Jęchorek (SMS/Posnania Poznań)
Wiktoria Kalinowska (SMS/Posnania Poznań)
Oliwia Kania (RTW Lotto Bydgostia)
Wiktoria Kowalska (AZS AWF Kraków)
Iga Krzemińska (Drakkar Gdańsk)
Zuzanna Lesner (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Urszula Ożarowska (WTW Warszawa)
Adrianna Paszkowska (AZS UMK Toruń)
Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
Jessika Sobocińska (SMS Wałcz/Wisła Grudziądz)
Barbara Streng (BTW Bydgoszcz)
Małgorzata Strybel (RTW Lotto Bydgostia)
Paulina Wasela (RTW Lotto Bydgostia)

* Po testach i selekcji na zgrupowaniu od 7.11 pozostanie 16 zawodniczek

Emilia Szatkowska (BTW Bydgoszcz) - 7-22.11

Sztab
Marcin Badziągowski - Trener
Marcin Zgorzelak - Trener (2-9.11)
Mariusz Kowal - Trener (9-22.11)

Młodzieżowa kadra mężczyzn (5-8.11.2020 i 8-15.11.2020)

Bartosz Bartkowski (Wisła Grudziądz)
Adam Bujnowski (Drakkar Gdańsk)
Jakub Byczek (AZS Szczecin)
Konrad Domański (WTW Warszawa)
Igor Malinowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
Jakub Frąckowiak (Posnania Poznań)
Dawid Frącz-Zakrzewski (RTW Lotto Bydgostia)
Dominik Glonek (SMS/Posnania Poznań)
Adrian Górka (AZS AWFiS Gdańsk)
Emil Jackowiak (Posnania Poznań)
Mikołaj Januszewski (Posnania Poznań)
Damian Józefowicz (Posnania Poznań)
Jerzy Kaczmarek (Posnania Poznań)
Krzysztof Kasparek (Posnania Poznań)
Łukasz Kasztelan (Posnania Poznań)
Borys Kliber (Posnania Poznań)
Julian Kościuk (Posnania Poznań)
Antoni Radomiński-Lasek (AZS AWF Kraków)
Cezary Litka (SMS/AZS AWF Poznań)
Jakub Predel (Wisła Grudziądz)
Gustaw Skarzyński (MKS Dwójka Warszawa)
Oskar Streich (AZS UMK Toruń)
Kajetan Szewczyk (RTW Lotto Bydgostia)
Wojciech Szwarc (Posnania Poznań)
Szymon Tomiak (AZS AWFiS Gdańsk)
Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań)
Patryk Wojtalak (Posnania Poznań)
Łukasz Żmudziński (WTW Włocławek)

*Po testach i selekcji na zgrupowaniu od 8.11 pozostanie
20 zawodników (12 wiosła długie, 6 wiosła krótkie i 2 waga lekka)

Sztab
Przemysław Konecki - Trener PZTW (5-15.11)
Maciej Kurek - Trener (Posnania Poznań) (5-15.11)
Daniel Bernatajtys - Trener (RTW Lotto Bydgostia) (5-8.11)
Małgorzata Stańczyk-Dąbrowska - Lekarz

Kadra narodowa juniorów (6-15.11.2020)

Chłopicki Michał (AZS AWF Kraków)
Chrościelewski Dawid (UKS MOS Ełk)
Dorenda Aleks (AZS Szczecin)
Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk)
Gęsicka Julia (WTW Włocławek)
Jędrzejczak Filip (SMS/AZS AWF Poznań)
Józefowicz Paulina (WIR Iława)
Khlibenko Anna (UKS Szóstka Gdańsk)
Kierzek Krystian (RTW LOTTO Bydgostia)
Kłodziński Maciej (AZS Szczecin)
Krukowska Zofia (SMS/AZS AWF Poznań)
Kulka Mikołaj (Drakkar Gdańsk)
Lewicki Tomasz (RTW LOTTO Bydgostia)
Malicka Natasha (RTW LOTTO Bydgostia)
Rańda Michał (AZS Wratislavia)
Seroka Dawid (UKS MOS Ełk)
Sobecki Fryderyk (RTW LOTTO Bydgostia)
Stefaniak Gabriela (Posnania RBW Poznań)
Sulik Julia (SMS/UKS Ateny Wałcz)
Suszka Jacek (SMS/Posnania RBW Poznań)
Synowiec Michał (UKS MOS Ełk)
Śliwiński Piotr (WTW Włocławek)
Woźniak Jakub (SMS/KW 1904 Poznań)
Zyblewski Dominik (SMS/AZS UMK Toruń)

Sztab
Artur Jankowiak - Trener PZTW
Elżbieta Jankowiak - Trener
Tomasz Bykowski - Trener

"Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania dyscypliny wioślarstwo" (6-11.11.2020)

Borys Julia (AZS UW Warszawa)
Broda Weronika (KTW Kalisz)
Bryk Sandra (Zawisza Bydgoszcz)
Chojecki Jan (RTW LOTTO Bydgostia)
Dudek Maksymilian (Polonia Poznań)
Facon Julia (WTW Warszawa)
Fryczyński Bartosz (Zawisza Bydgoszcz)
Gawrysiak Oliwia (BTW Bydgoszcz)
Gil-Pilarska Sandra (Zawisza Bydgoszcz)
Graczyk Maja (WTW Warszawa)
Grzanka Igor (RTW LOTTO Bydgostia)
Gwit Wojciech (RTW LOTTO Bydgostia)
Hoffmann Grzegorz (KW 04 Poznań)
Kałużny Tymon (Wisła Grudziądz)
Kośka Filip (WTW Warszawa)
Kozłowska Zofia (Posnania Poznań)
Kubiak Tacjana (KW 04 Poznań)
Mańczak Olga (Posnania Poznań)
Michalak Natalia (RTW LOTTO Bydgostia)
Mikulski Maksymilian (RTW LOTTO Bydgostia)
Patalas Mikołaj (RTW LOTTO Bydgostia)
Przybylski Oskar (Polonia Poznań)
Pyczot Mateusz (WTW Warszawa)
Rybicki Tomasz (RTW LOTTO Bydgostia)
Sagan Aleksandra (WIR Iława)
Sobieska Kacper (WTW Warszawa)
Szymańska Natalia (UKS Szóstka Gdańsk)
Twarowski Kacper (BTW Bydgoszcz)
Warachewicz Aleksandra (UKS Szóstka Gdańsk)
Ziółkowski Dawid (AZS AWFiS Gdańsk)

Sztab
Patryk Glaza - Trener
Anna Kliber - Trener
Mateusz Klawitter - Trener
Agnieszka Renc - Trener

Zobacz także

Polki wzruszone po wywalczeniu medalu. "Oddałyśmy serce"
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich. "To wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla kibiców" - powiedziały w rozmowie z Beatą Oryl-Stroiń...

Tokio 2020: wioślarki z czwórki podwójnej wicemistrzyniami olimpijskimi!
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie od...

Plan startów Polaków (środa, 28 lipca)
27 lip 2021
W środę na igrzyskach w Tokio zaprezentują się wszystkie nasze osady olimpijskie. Cztery z nich powalczą o medale! Na początku czwórka bez sternika, która nieoczekiwanie nie weszła do finału A, wystąpi w finale B. Mateusz Wilangowski, Mik...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody