Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

RIP Andrzej Skowronski

Z żalem zawiadamiamy, że 10 grudnia 2020 roku zmarł Andrzej Skowroński, utytułowany i doświadczony trener, członek klubu BKW Bekawianka.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godzinie 10:30 na cmentarzu przy ulicy Kaplicznej. Kościół na osiedlu Siernieczko w Bydgoszczy.

Przez lata wytrenował wiele wspaniałych zawodników i zawodniczek. Urodzony w Krakowie. Początkowo reprezentant AZS Kraków, następnie działacz i członek Gopła Kruszwica, a na koniec kariery jeden z trenerów Bydgoskiego Klubu Wioślarek w Bydgoszczy.

Jako zawodnik wywalczył 8. miejsce ma mistrzostwach świata w Bled w 1979 roku na czwórce podwójnej w osadzie z Andrzejem Bocianowskim, Ryszardem Burakiem oraz Wiesławem Kujdą. W 1980 roku był siódmy na Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w osadzie razem z Ryszardem Burakiem, Zbigniewem Andruszkiewiczem i Stanisławem Wierzbickim.

Ceniony za profesjonalizm, wsparcie merytoryczne i unikatowe podejście do pracy z młodzieżą. Wspaniały sędzia, przyjaciel i trener.

Bydgoski Klub Wioślarek oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich łączą się w bólu z pogrążony w żałobie rodziną.

Zobacz także

Tokio 2020: wioślarki z czwórki podwójnej wicemistrzyniami olimpijskimi!
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie od...

Plan startów Polaków (środa, 28 lipca)
27 lip 2021
W środę na igrzyskach w Tokio zaprezentują się wszystkie nasze osady olimpijskie. Cztery z nich powalczą o medale! Na początku czwórka bez sternika, która nieoczekiwanie nie weszła do finału A, wystąpi w finale B. Mateusz Wilangowski, Mik...

Maciej Karczewski: zgadzam się z decyzją o przesunięciu regat olimpijskich
27 lip 2021
Zdaniem sędziego wioślarskiego i członka Zarządu PZTW Macieja Karczewskiego, decyzja o przełożeniu części finałów wioślarskich na igrzyskach w Tokio z wtorku na środę była słuszna. – Wszyscy chcą uniknąć relokacji miejsc w finała...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody