Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Varense2

Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021) oraz Mistrzostwa Europy (9-11 kwietnia) w Varese we Włoszech odbędą się zgodnie z planem - poinformowała Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) Oraz Europejska Rada Wioślarska (ERB).

"Zgodnie z wytycznymi World Rowing, które z powodzeniem przetestowano w 2020 roku, Komitet Organizacyjny opracował plan ochrony COVID-19, dotyczący organizacji zawodów w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). FISA, ERB i Komitet Organizacyjny są przekonani, że planowane środki są odpowiednie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia podczas zawodów" - napisano w komunikacie.

"Każda federacja członkowska będzie odpowiedzialna za członków swojego zespołu przed, w trakcie i po wydarzeniu. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani przestrzegać środków ostrożności zgodnie z planem ochrony. Przez cały czas trzeba będzie nosić maski ochronne (z wyjątkiem łodzi, ergometru i podczas posiłków), konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego, a liczba osób w jednym miejscu zostanie ograniczona. Opcje treningowe dla załóg startujących wyłącznie w ME zostanie opublikowany po ustaleniu szczegółów" - czytamy dalej.

Każdy uczestnik będzie musiał wypełnić kwestionariusz stanu zdrowia przed zawodami, a federacje członkowskie są zobowiązane do podpisania formularza, przyjmując odpowiedzialność za członków swojego zespołu. Aby chronić zdrowie wszystkich uczestników, każde złamanie przepisów będzie karane dyskwalifikacją i wykluczeniem z imprezy.

Wideokonferencja dla europejskich federacji członkowski odbędzie się 26 lutego 2021 roku o godz. 9:00 czasu środkowoeuropejskiego.

>>>PEŁNY KOMUNIKAT NA WORLDROWING.COM (w języku angielskim)<<<

fot. British Rowing

Zobacz także

Marcin Brzeziński członkiem zarządu WTW
19 paz 2021
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie poinformowało, że Marcin Brzeziński został powołany na funkcję Członka Zarządu. "Zarząd Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego informuje, że w dniu 19.10.2021r., podjął uchwałę w sprawie powołani...

Daniel Gałęza: pierwszy wyścig to była katastrofa
16 paz 2021
Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z Wo...

Gala Olimpijska Tokio 2020: medaliści nagrodzeni
12 paz 2021
W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Olimpijska podsumowująca Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków w Japo...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody