Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ROLLAND

Prezydent Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej Jean-Christophe Rolland udzielił wywiadu francuskiemu dziennikowi "L'Equipe". Francuz zaznaczył, że nie obawia się o organizację igrzysk olimpijskich w Tokio.

Z powodu pandemii igrzyska zostały przesunięte niemal równo o rok - rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia (zawody wioślarskie od 23 do 30 lipca). "Nie możemy przewidzieć przyszłości, ale musimy być gotowi na każdą ewentualność. Nie martwię się jednak. Jestem pewny igrzysk, pomimo całego kontekstu" - powiedział Jean-Christophe Rolland.

"Ludzie mogą mieć wrażenie, że mówienie o igrzyskach w środku tej burzy jest surrealistyczne, ale MKOl, komitet organizacyjny i japońskie władze od dawna walczą o to, żeby przygotować się do imprezy. Dziś nie wiemy jak sytuacja będzie wyglądać 23 lipca, dlatego przygotowano szereg narzędzi do walki z pandemią, aby móc reagować na każdą sytuację. Do każdej możliwej sytuacji przygotowany jest odpowiedni scenariusz" - dodał.

ROLLAND STADNIUKfot. J. Kowacic

"Wspólnie robimy wszystko, żeby dać sportowcom szansę na spełnienie olimpijskiego marzenia. Będziemy walczyć o organizację igrzysk, dopóki będzie to możliwe. Czy będzie to impreza z publicznością, czy będzie można ją obejrzeć tylko w telewizji? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Najważniejsze jednak, żeby igrzyska się odbyły" - kontynuował prezydent FISA.

Rolland został również zapytany czy nie ma deja vu z ubiegłego roku. "Udało nam się przetestować środki, które dały pełną satysfakcję" - powiedział, mając na myśli m.in. ubiegłoroczne mistrzostwa Europy w Poznaniu. "Są organizacje sportowe, którym udało się doskonale przystosować do niesprzyjających warunków. Zrobimy wszystko, żeby zapewnić sportowcom jak największy komfort" - zakończył.

Zobacz także

Marcin Brzeziński członkiem zarządu WTW
19 paz 2021
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie poinformowało, że Marcin Brzeziński został powołany na funkcję Członka Zarządu. "Zarząd Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego informuje, że w dniu 19.10.2021r., podjął uchwałę w sprawie powołani...

Daniel Gałęza: pierwszy wyścig to była katastrofa
16 paz 2021
Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z Wo...

Gala Olimpijska Tokio 2020: medaliści nagrodzeni
12 paz 2021
W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Olimpijska podsumowująca Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków w Japo...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody