Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

W4x DZ

Na WorldRowing.com, oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA), ukazał się artykuł traktujący o czwórkach podwójnych kobiet. Wśród faworytek do medalu igrzysk olimpijskich w Tokio wymieniono Polki.

Oczywiście nie jest to zaskoczenie, bowiem przez ostatnie cztery lata nasza załoga zdobywała medale na najważniejszych imprezach. Czwórka w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta WieliczkoMaria Sajdak i Katarzyna Zillmann to złote medalistki MŚ w Płowdiw (2018), a także srebrne medalistki MŚ w Sarasocie (2017) i Linzu (2019).

"W przeciwieństwie do wielu konkurencji, w czwórkach podwójnych kobiet czołówka jest konsekwentna i sprowadza się do czterech krajów: Chin, Niemiec, Holandii i Polski. Poza Niemkami, wszystkie osady zdobywały złoty medal mistrzostw świata w ostatnich czterech latach" - czytamy na WorldRowing.com.

Wśród krajów, które "flirtują z podium" wymieniono Wielką Brytanię, Nową Zelandię, USA i Australię. "Jednak największą niespodzianką były Chinki. Holenderki i Polki szły łeb w łeb, ale chińska ekipa była na szczycie w 2019 roku" - napisano.

LINZ SREBRO W 1fot. J. Kowacic

W 2017 roku mistrzostwo świata trafiło do Holenderek, w 2018 bezkonkurencyjne były Polki, które dołożyły także złoto mistrzostw Europy. Z kolei 2019 rok należał do Chinek (z wiadomych powodów nie wspomniano o roku 2020). "Na mistrzostwach świata w Linzu, Polki i Holenderki dzieliło zaledwie 0,03 sekundy. W 2019 roku przewidywaliśmy, że złoty medal igrzysk wywalczą Chinki, ale dodatkowy rok jest szansą dla Polek i Holenderek. W każdym razie te trzy załogi najprawdopodobniej sięgną po medale. Nie należy jednak zapominać o Niemkach, które były nierówne, ale mają niezwykle utalentowane młode wioślarki, które są w stanie pomóc tej osadzie" - zakończono.

Zacytowano także Agnieszkę Kobus-Zawojską, która powiedziała: "gdy na mistrzostwach świata w Linzu zobaczyłam na ekranie, że jesteśmy drugie, to była czysta euforia. Nie lubię przewidywań, ale jestem pewna igrzysk olimpijskich. Na wyścigi nasza załoga zakłada szalone skarpetki, ponieważ czasami nasza łódź też jest odrobinę szalona".

>>>CAŁY ARTYKUŁ NA WORLDROWING.COM (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Marcin Brzeziński członkiem zarządu WTW
19 paz 2021
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie poinformowało, że Marcin Brzeziński został powołany na funkcję Członka Zarządu. "Zarząd Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego informuje, że w dniu 19.10.2021r., podjął uchwałę w sprawie powołani...

Daniel Gałęza: pierwszy wyścig to była katastrofa
16 paz 2021
Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z Wo...

Gala Olimpijska Tokio 2020: medaliści nagrodzeni
12 paz 2021
W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Olimpijska podsumowująca Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków w Japo...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody