Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Bisk Zięt

Seniorska reprezentacja Polski kończy zgrupowania w Jakuszycach i Lago Azul. W polskich górach trenowali m.in. mężczyźni z wioseł krótkich. Niemal wszyscy z nich zmagali się z koronawirusem. Porozmawialiśmy z Mateuszem Biskupem, który ocenił swoją formę.

- W grudniu zmagałeś się z koronawirusem i Święta Bożego Narodzenia musiałeś spędzić w Portugalii. Jak się czujesz pod koniec drugiego zgrupowania w tym roku w Jakuszycach?
Mateusz Biskup: - Szczerze mówiąc nie czuję się tak, jakbym sobie to wymarzył, ale mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Pracujemy na normalnych obrotach. Muszę przyznać, że jest naprawdę ciężko, każdy odczuwa trudy tego obozu, ale kończymy i będziemy pewnie pomału schodzić z tych objętości treningowych.

- Jak wyglądał dzień treningowy w Jakuszycach?
MB: - Dwie i pół godziny nart, później praktycznie dwie godziny na ergometrze, więc tej objętości było naprawdę sporo. Na wodzie te treningi będą troszkę krótsze. Poza tym ja jestem z tych "ciepłoludnych" i cierpię jak mam w mróz wychylić się na zewnątrz, he he.

ME POZNAN PIATEK M2xfot. J. Kowacic

- Chciałem zapytać czy wolisz treningi na wodzie, ale teraz wiem, że to pytanie retoryczne.
MB: - Zdecydowanie! I to najlepiej krótsze odcinki. Wolę to od długich i monotonnych treningów. Więc tak - krótkie, ale mocne i bardzo intensywne zajęcia to jest to, co lubię.

- Myślisz, że trener Wojciechowski będzie rotował jeszcze składami osad, jak w 2019 roku, czy twoja dwójka z Mirosławem Ziętarskim jest już zamknięta?
MB: - Szczerze? Nie wiem. Trzeba zapytać trenera Aleksandra.

- Pod koniec lutego wylatujecie do Lago Azul i będziecie już szlifować formę na wodzie, bo sezon rozpoczyna się bardzo wcześnie - w pierwszej połowie kwietnia.
MB: - Tak, wylatujemy jeszcze w lutym, w Portugalii będziemy trenować trzy tygodnie, a później plan jest taki, żeby jechać do Wałcza. Jeśli jednak będzie zamarznięte jezioro, wtedy będzie trzeba szukać alternatywy za granicą.

Zobacz także

Tokio 2020: wioślarki z czwórki podwójnej wicemistrzyniami olimpijskimi!
28 lip 2021
Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w czwórkach podwójnych kobiet! Nasza czwórka podwójna kobiet na starcie nieco została, ale później sukcesywnie od...

Plan startów Polaków (środa, 28 lipca)
27 lip 2021
W środę na igrzyskach w Tokio zaprezentują się wszystkie nasze osady olimpijskie. Cztery z nich powalczą o medale! Na początku czwórka bez sternika, która nieoczekiwanie nie weszła do finału A, wystąpi w finale B. Mateusz Wilangowski, Mik...

Maciej Karczewski: zgadzam się z decyzją o przesunięciu regat olimpijskich
27 lip 2021
Zdaniem sędziego wioślarskiego i członka Zarządu PZTW Macieja Karczewskiego, decyzja o przełożeniu części finałów wioślarskich na igrzyskach w Tokio z wtorku na środę była słuszna. – Wszyscy chcą uniknąć relokacji miejsc w finała...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody