Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LAGO2021

Reprezentacja Polski seniorów przygotowuje się do sezonu w Lago Azul w Portugalii. Zgrupowanie potrwa do niedzieli, 21 marca.

Nasi wioślarze do Portugalii polecieli 28 lutego i wypracowują formę przed sezonem, który rozpocznie się niebawem. "Już 9 kwietnia pierwszy start: Mistrzostwa Europy! Trzymajcie kciuki za ZDROWIE. Reszta to kwestia czasu i wypracowania" - przypomniała Agnieszka Kobus-Zawojska.

LAGO KOBIfot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

"Ja to chyba jestem na energię słoneczną. Zdecydowanie łatwiej przetrwać nawet najcięższy trening przy takiej pogodzie. Wysyłam trochę ciepła mając nadzieję, że w Polsce niedługo też będzie pięknie" - dodała zawodniczka AZS-AWF Warszawa.

LAGO DERESZ

7 marca do kadry dołączyła Weronika Deresz, która pechowo rozpoczęła ten rok - od kontuzji. "Po 8 tygodniach intensywnego leczenia, rehabilitacji i treningów motorycznych wracam do treningów w Kadrze Narodowej. Mój powrót do sportu nie byłby możliwy bez wspaniałej drużyny lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów i trenerów, którzy wspierali mój proces leczenia każdego dnia" - napisała wioślarka Posnanii.

LAGO CHABELfot. Facebook/Małżeństwo na medal - Monika i Wiktor Chabel

Trenerzy kadry kobiet 8 marca mieli niespodziankę dla naszych zawodniczek. "Dzień Kobiet z atrakcjami w postaci sprawdzianu 2 km na ergometrze. Pewność siebie Moniki została delikatnie zachwiana przez problemy z plecami, ale summa summarum wyszło zadowalająco - 1,5 s. do życiówki, więc nie jest źle" - napisali Monika i Wiktor Chabel na swoim profilu na Facebooku.

LAGO MICHALKIEWICZfot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Ja wyjątkowo świętowałam na sportowo. W zeszłym roku test na 6 km na ergometrze, w tym roku test na 2 kilometry. Nasz trener zna się na prezentach" - żartowała z kolei Olga Michałkiewicz.

LAGO MIKOLAJCZEWSKI

Treningiem przy pięknej pogodzie cieszyli się też nasi panowie. Artur Mikołajczewski opublikował zdjęcie z uśmiechem od ucha do ucha. Natomiast Michał Szpakowski pochwalił się fotografią z kolegami z czwórki bez sternika, a także z Mirosławem Ziętarskim i Mateuszem Biskupem z dwójki podwójnej. "Meldujemy się ze zgrupowania w Portugalii. Tokio zbliża się wielkimi krokami. Po drodze czeka nas kilka sprawdzianów, pierwszy z nich odbędzie się już niebawem - Mistrzostwa Europy 9-11.04, Varese" - napisał zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.

Reprezentanci Polski wracają z Portugalii w niedzielę. Przed mistrzostwami Europy we Włoszech planowane jest jeszcze krótkie zgrupowanie w Wałczu (27 marca - 4 kwietnia).

Zobacz także

Polska będzie się starać o organizację igrzysk olimpijskich 2036
27 wrz 2023
Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki 2023 w Zakopanem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zapowiedział, że Polska będzie starała się o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Na Kongresie nie zabrakło wioślarsk...

Mistrzostwa świata Mastersów 2023 za nami
25 wrz 2023
World Rowing Masters Regata 2023 odbyły się od 21 do 24 września w prowincji Tshwane blisko Pretorii w RPA. Były to pierwsze światowe regaty w Afryce w wioślarstwie. Brało w nich udział blisko tysiąc zawodników, a wśród nich pięciu z Po...

Coupe de la Jeunesse 2023 w wioślarstwie morskim: wyniki Polaków
24 wrz 2023
We włoskiej Marina di Castagneto zakończyły się regaty Coupe de la Jeunesse w wioślarstwie morskim. Polskę w beach sprincie reprezentowało dwoje jedynkarzy.  Zarówno Weronika Prokopiuk, jak i Tristan Hervet zakończyli rywalizację w ć...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

29.09-1.10Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

29.09-1.10
Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09
Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10
Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody