Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LAGO2021

Reprezentacja Polski seniorów przygotowuje się do sezonu w Lago Azul w Portugalii. Zgrupowanie potrwa do niedzieli, 21 marca.

Nasi wioślarze do Portugalii polecieli 28 lutego i wypracowują formę przed sezonem, który rozpocznie się niebawem. "Już 9 kwietnia pierwszy start: Mistrzostwa Europy! Trzymajcie kciuki za ZDROWIE. Reszta to kwestia czasu i wypracowania" - przypomniała Agnieszka Kobus-Zawojska.

LAGO KOBIfot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

"Ja to chyba jestem na energię słoneczną. Zdecydowanie łatwiej przetrwać nawet najcięższy trening przy takiej pogodzie. Wysyłam trochę ciepła mając nadzieję, że w Polsce niedługo też będzie pięknie" - dodała zawodniczka AZS-AWF Warszawa.

LAGO DERESZ

7 marca do kadry dołączyła Weronika Deresz, która pechowo rozpoczęła ten rok - od kontuzji. "Po 8 tygodniach intensywnego leczenia, rehabilitacji i treningów motorycznych wracam do treningów w Kadrze Narodowej. Mój powrót do sportu nie byłby możliwy bez wspaniałej drużyny lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów i trenerów, którzy wspierali mój proces leczenia każdego dnia" - napisała wioślarka Posnanii.

LAGO CHABELfot. Facebook/Małżeństwo na medal - Monika i Wiktor Chabel

Trenerzy kadry kobiet 8 marca mieli niespodziankę dla naszych zawodniczek. "Dzień Kobiet z atrakcjami w postaci sprawdzianu 2 km na ergometrze. Pewność siebie Moniki została delikatnie zachwiana przez problemy z plecami, ale summa summarum wyszło zadowalająco - 1,5 s. do życiówki, więc nie jest źle" - napisali Monika i Wiktor Chabel na swoim profilu na Facebooku.

LAGO MICHALKIEWICZfot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Ja wyjątkowo świętowałam na sportowo. W zeszłym roku test na 6 km na ergometrze, w tym roku test na 2 kilometry. Nasz trener zna się na prezentach" - żartowała z kolei Olga Michałkiewicz.

LAGO MIKOLAJCZEWSKI

Treningiem przy pięknej pogodzie cieszyli się też nasi panowie. Artur Mikołajczewski opublikował zdjęcie z uśmiechem od ucha do ucha. Natomiast Michał Szpakowski pochwalił się fotografią z kolegami z czwórki bez sternika, a także z Mirosławem Ziętarskim i Mateuszem Biskupem z dwójki podwójnej. "Meldujemy się ze zgrupowania w Portugalii. Tokio zbliża się wielkimi krokami. Po drodze czeka nas kilka sprawdzianów, pierwszy z nich odbędzie się już niebawem - Mistrzostwa Europy 9-11.04, Varese" - napisał zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.

Reprezentanci Polski wracają z Portugalii w niedzielę. Przed mistrzostwami Europy we Włoszech planowane jest jeszcze krótkie zgrupowanie w Wałczu (27 marca - 4 kwietnia).

Zobacz także

FISA rozdała nagrody za sezon 2022
05 gru 2022
Międzynarodowa Federacja Wioślarska podsumowała sezon 2022 i rozdała nagrody dla najlepszych osad, a także wybrała trenera roku.  Trenerem roku został Ukrainiec Wiaczesław Zagrzeba, którego osady wywalczyły dwa złote medale w parawio...

Zgrupowanie młodzieżowców w COS OPO Zakopane (2-11.12.2022)
01 gru 2022
Polski Związek Towarzstw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 2-11.12.2022 r. w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet Baranowska Dominika (BKW Bydgo...

Nowy rekord świata na ergometrze wioślarskim (30 min kobiet)
28 lis 2022
Australijska wioślarka Georgie Rowe ustaliła nowy rekord świata na ergometrze wioślarskim na 30 minut. Gratulujemy! Rowe „przepłynęła” w pół godziny 8486 metry, co daje średni czas 1:46 min. na 500 metrów. „Jeśli spędzasz z tą ma...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

15-16.10.Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

15-16.10.
Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody