Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

tokyo plan transmisji 24.07 1600x1000

Czas na drugi dzień igrzysk olimpijskich w Tokio. Na torze wioślarskim Sea Forest Waterway zaprezentują się trzy kolejne polskie osady. 

Organizatorzy zdecydowali, że regaty wioślarskie odbędą się pół godziny wcześniej niż pierwotnie planowano. W sobotę o godz. 4:30 będzie miał miejsce przedbieg dwójek podwójnych wagi lekkiej mężczyzn z udziałem Jerzego Kowalskiego i Artura Mikołajczewskiego. Nasi zawodnicy będą rywalizować z Czechami, Ukraińcami, Irlandczykami, Urugwajczykami i Hindusami. Pierwsze lub drugie miejsce da im awans do półfinału.

O godz. 4:20 czeka nas rywalizacja czwórek bez sterniczki. Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Maria Wierzbowska zmierzą się z Kanadyjkami, Brytyjkami, Chinkami i Holenderkami. Pierwsze i drugie miejsce da bezpośredni awans do finału A.

Ostatnim biegiem w sobotę, o godz. 4:50, będzie rywalizacja czwórek bez sternika. Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski stawią czoła Brytyjczykom, Szwajcarom, Kanadyjczykom i Włochom. Tak jak w przypadku pań, dwie osady zapewnią sobie miejsce w finale.

W piątek zaprezentowały się trzy polskie załogi – czwórki podwójne (kobieca i męska) awansowały do wtorkowych finałów A, natomiast dwójka podwójna mężczyzn do poniedziałkowego półfinału.

24 lipca
4:00 Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (LM2x) - przedbieg
4:20 J. Dittmann, O. Michałkiewicz, M. Chabel, M. Wierzbowska (W4-) - przedbieg
4:50 M. Wilangowski, M. Burda, M. Brzeziński, M. Szpakowski (M4-) - przedbieg

Zobacz także

Run & Row 2021: trzecia edycja za nami
26 wrz 2021
W niedzielę 26 września w Toruniu odbył się Run & Row - trzecia edycja najcięższych zawodów wioślarskich w Polsce. Wystąpiło 10 drużyn. Zawody mają morderczą formułę: bieg z łodziami wioślarskimi (3 km), wiosłowanie (6 km), pon...

2021 WORLD ROWING BEACH SPRINT FINALS: Zawojscy bez medali
26 wrz 2021
Niestety nie udało się zdobyć medali naszym zawodnikom podczas 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Agnieszka Kobus-Zawojska w rywalizacji jedynek odpadała w ćwierćfinale, a Maciej Zawojski w trzeciej rundzie. >>>TRANSMISJĘ MOŻNA ...

Baltic Cup 2021: złoto, dwa srebra i brąz w niedzielę
26 wrz 2021
W niedzielę w litewskich Trokach odbył się drugi dzień Baltic Cup, w którym wystąpiły cztery polskie osady. W sobotę wszystkie nasze załogi wywalczyły srebrne medale. Z kolei w niedzielę złoto zdobyła czwórka podwójna mężczyzn (Maks...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

2.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10
Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody