Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2507 BISKUP ZIETARSKI

Czwórka bez sterniczki i dwójka podwójna mężczyzn zapewniły sobie w niedzielę awans do finałów A, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Niestety czwórka bez sternika zakończyła repasaż na trzecim miejscu i wystąpi w finale B.

Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (LM2x) bardzo dobrze zaprezentowali się w repasażu. Przez cały bieg kontrolowali sytuację i wygrali z czasem 06:43.44. Do półfinału awansowali też Hiszpanie (06:45.71) i Hindusi (06:51.36). Półfinał z udziałem naszych wioślarzy we wtorek 28 lipca o godz. 4:10.

2507 wyniki 2507

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup (M2x) bardzo mocno zaczęli swój półfinał, długo prowadzili, ale później dali się wyprzedzić Francuzom (06:20.45) i Brytyjczykom (06:22.95). Jednak trzecie miejsce nie było zagrożone. Biało-czerwoni uzyskali czas 06:24.50. Finał w środę 28 lipca o godz. 2:30. 

2507 wyniki M2x

Fantastycznie spisała się czwórka bez sterniczki, która w przedbiegu – trzeba szczerze przyznać – zaprezentowała się słabo. Jednak w repasażu Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Maria Wierzbowska zrehabilitowały się w świetnym stylu. Polki bardzo mocno zaczęły, utrzymywały się tuż za Brytyjkami, a na ostatnich metrach odparły atak Rumunek. Finał w środę 28 lipca o godz. 2:50.

2507 W4 wyniki

Wydawało się, że to będzie świetny dzień dla naszych wioślarzy, ale w ostatnim biegu czwórka bez sternika nieoczekiwanie zajęła trzecie miejsce (06:12.52), a do finału A awansowały tylko dwie najlepsze ekipy – w tym przypadku Rumuni (06:09.72) i Holendrzy (06:11.22). Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski zostali nieco na starcie, później ambitnie gonili prowadzącą dwójkę, ale trochę zabrakło. Naszych zawodników czeka jeszcze walka w finale B, który odbędzie się w środę 28 lipca o godz. 1:40.

2507 wyniki M4

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Plan startów Polaków:

28 lipca
1:40 Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski (M4-) - finał B
2:30 Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup (M2x) - finał A
2:50 Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska (W4-) - finał A
3:30 Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański (M4x) - finał A
3:50 Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (W4x) - finał A
4:10 Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski (LM2x) - półfinał

Zobacz także

Run & Row 2021: trzecia edycja za nami
26 wrz 2021
W niedzielę 26 września w Toruniu odbył się Run & Row - trzecia edycja najcięższych zawodów wioślarskich w Polsce. Wystąpiło 10 drużyn. Zawody mają morderczą formułę: bieg z łodziami wioślarskimi (3 km), wiosłowanie (6 km), pon...

2021 WORLD ROWING BEACH SPRINT FINALS: Zawojscy bez medali
26 wrz 2021
Niestety nie udało się zdobyć medali naszym zawodnikom podczas 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Agnieszka Kobus-Zawojska w rywalizacji jedynek odpadała w ćwierćfinale, a Maciej Zawojski w trzeciej rundzie. >>>TRANSMISJĘ MOŻNA ...

Baltic Cup 2021: złoto, dwa srebra i brąz w niedzielę
26 wrz 2021
W niedzielę w litewskich Trokach odbył się drugi dzień Baltic Cup, w którym wystąpiły cztery polskie osady. W sobotę wszystkie nasze załogi wywalczyły srebrne medale. Z kolei w niedzielę złoto zdobyła czwórka podwójna mężczyzn (Maks...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

2.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10
Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody