Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

2807 PAP MEDAL

Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich. "To wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla kibiców" - powiedziały w rozmowie z Beatą Oryl-Stroińską na antenie TVP Sport.

"Sama jestem w szoku. Wyszłyśmy daleko, ale dopłynęłyśmy drugie. Było w nas wiele wiary w to, co możemy. Wyprzedziłyśmy Niemki, Holenderki... Zrobiłyśmy wszystko, na co nas stać. Jesteśmy bardzo szczęśliwe" – mówiła Maria Sajdak.

Polki na ostatnich metrach wyprzedziły Niemki, które złapały "raka". "Były bardzo ciężkie warunki, bardzo dużo fala. Świetnie się zabrałyśmy po tysiącu, świetny finisz. Słyszałam tylko Agnieszkę, która krzyczała 'srebro, srebro!'. Aż do mety o niczym innym już nie myślałam – cieszyła się Katarzyna Zillmann.

pap 20210728 02Tfot. PAP/Leszek Szymański

Z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska zaapelowała: "Mamy apel do kibiców: przestańcie hejtować. Sportowcy robią wszystko, co w ich mocy. Mamy nadzieję, że dodamy otuchy wszystkim startującym zawodnikom. To wielki honor startować z Orzełkiem na piersi, to wielkie wyróżnienie. Walczymy tu dla was".

Bezkonkurencyjne okazały się Chinki. Polki dopłynęły do mety na drugim miejscu, a brąz wywalczyły Australijki. Niemki, przez błąd techniczny, uplasowały się dopiero na piątej pozycji. "Wiedziałyśmy, że jesteśmy mocne. Fizycznie, wiadomo, nie do zagięcia, ale musiałyśmy się trochę uspokoić. Wiedziałam, że damy radę. Wiedziałam, że oddamy serce, wszystko oddamy, byle tylko stanąć na podium" - pięknie podsumowała Marta Wieliczko.

>>>ZOBACZ CAŁY WYWIAD Z NASZYMI WICEMISTRZYNIAMI OLIMPIJSKIMI<<<

Zobacz także

Run & Row 2021: trzecia edycja za nami
26 wrz 2021
W niedzielę 26 września w Toruniu odbył się Run & Row - trzecia edycja najcięższych zawodów wioślarskich w Polsce. Wystąpiło 10 drużyn. Zawody mają morderczą formułę: bieg z łodziami wioślarskimi (3 km), wiosłowanie (6 km), pon...

2021 WORLD ROWING BEACH SPRINT FINALS: Zawojscy bez medali
26 wrz 2021
Niestety nie udało się zdobyć medali naszym zawodnikom podczas 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Agnieszka Kobus-Zawojska w rywalizacji jedynek odpadała w ćwierćfinale, a Maciej Zawojski w trzeciej rundzie. >>>TRANSMISJĘ MOŻNA ...

Baltic Cup 2021: złoto, dwa srebra i brąz w niedzielę
26 wrz 2021
W niedzielę w litewskich Trokach odbył się drugi dzień Baltic Cup, w którym wystąpiły cztery polskie osady. W sobotę wszystkie nasze załogi wywalczyły srebrne medale. Z kolei w niedzielę złoto zdobyła czwórka podwójna mężczyzn (Maks...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

2.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10
Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody