Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZNIN 1

Całkiem niedawno na wioślarskiej mapie Polski zaistniał nowy klub – Pałuckie Towarzystwo Wioślarskie w Żninie. Towarzystwo powołane zostało  w połowie sierpnia 2022, a od listopada bieżącego roku rozpoczęło nabór dzieci i młodzieży chętnych do podjęcia aktywności fizycznej związanej z wioślarstwem. 

Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie oraz Centrum Sportów Wodnych w Żninie, uczestnicy zajęć mogą realizować treningi ogólnorozwojowe w sali gimnastycznej oraz  uczyć się techniki wiosłowania na ergometrach wioślarskich. 

Pomysłodawcą idei założenia klubu wioślarskiego w Żninie jest Wojciech Urbanowski, pasjonat wioślarstwa, który od 2002 roku popularyzuje tę dyscyplinę sportu na Pałukach, między innymi poprzez organizację zawodów na ergometrach wioślarskich. Jedna z tych imprez -  Długodystansowe Mistrzostwa Masters w Wioślarstwie Halowym - przyciąga co roku w lutym do stolicy Pałuk kilkudziesięciu miłośników wioślarstwa z całej Polski. Założenie Pałuckiego Towarzystwa Wioślarskiego było więc naturalną konsekwencją tych działań. 

ZNIN 2

"Łodzi wioślarskich oczywiście brakuje" - mówi prezes i jednocześnie trener Wojciech Urbanowski. "Ale możemy realizować treningi na ergometrach, a latem oswajać się z wodą wiosłując w kajakach oraz na SUP-ach, które łatwiej jest pozyskać". 

Za powołaniem do życia Pałuckiego Towarzystwa Wioślarskiego przemawiał jeszcze jeden ważny argument. Dosyć często młodzi żninianie, którzy kończą edukację w szkole podstawowej i myślą o dalszej nauce i sportowej przygodzie, za namową Wojciecha  Urbanowskiego, który na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego, trafiają najczęściej do bydgoskich klubów wioślarskich. Zdaniem prezesa świadczy to, że w Żninie zawsze będą chętni do uprawiania pięknej dyscypliny sportu, jaką jest wioślarstwo.

Zobacz także

FISA rozdała nagrody za sezon 2022
05 gru 2022
Międzynarodowa Federacja Wioślarska podsumowała sezon 2022 i rozdała nagrody dla najlepszych osad, a także wybrała trenera roku.  Trenerem roku został Ukrainiec Wiaczesław Zagrzeba, którego osady wywalczyły dwa złote medale w parawio...

Zgrupowanie młodzieżowców w COS OPO Zakopane (2-11.12.2022)
01 gru 2022
Polski Związek Towarzstw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 2-11.12.2022 r. w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet Baranowska Dominika (BKW Bydgo...

Nowy rekord świata na ergometrze wioślarskim (30 min kobiet)
28 lis 2022
Australijska wioślarka Georgie Rowe ustaliła nowy rekord świata na ergometrze wioślarskim na 30 minut. Gratulujemy! Rowe „przepłynęła” w pół godziny 8486 metry, co daje średni czas 1:46 min. na 500 metrów. „Jeśli spędzasz z tą ma...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

15-16.10.Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

15-16.10.
Finały Beach Sprint w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody