Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WASZCZUK RIP
Z wielką przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Tomasza Waszczuka, prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w latach 1992 - 1996. Cześć Jego Pamięci! 

Tomasz Waszczuk zmarł 5 lutego 2023 roku. Miał 80 lat. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim naszego Druha. 

Tomasz Waszczuk urodził się 3 czerwca 1942 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez dwadzieścia lat pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk. Od 1972 roku związany był z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich. 

Pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Młodzieżowej PZTW, był również w Komisji Juniorów FISA. Od 1990 roku był wiceprezesem PZTW do spraw organizacyjnych. W 1992 roku został wybrany na stanowisko prezesa Związku. Funkcję tę pełnił do 1996 roku. 

W kolejnych latach wciąż był blisko wioślarstwa. Był m.in. członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz członkiem Komisji Młodzieżowej FISA. Był głównym pomysłodawcą Regat o Puchar Bałtyku, które są rozgrywane do dziś. 

Za swoją pracę społeczną uhonorowany odznaczeniami takimi jak: Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej (odznaki: brązowa, srebrna, złota), Zasłużony dla wioślarstwa, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Złoty medal za zasługi dla PKOL, Członkostwo Honorowe PZTW, medale pamiątkowe z okazji okrągłych rocznic PZTW.

Każdy, kto znał prezesa Waszczuka wie, że był człowiekiem honoru. Zawsze pomocy, serdeczny, zaangażowany w sprawy polskiego wioślarstwa. 

Żegnaj, Druhu… 

>>>SZCZEGÓŁY WS. POGRZEBU ŚP. TOMASZA WASZCZUKA<<<

Zobacz także

Powołania grupy wioseł długich seniorek na zgrupowanie w Livigno (29.11-21.12.2023)
30 lis 2023
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 29.11-21.12.2023 w Livigno (Włochy). Powołania  Gałka Dominika (AZS UMK Toruń) ...

Rządowy Program „Klub”: zachęcamy do udziału w kolejnej edycji
28 lis 2023
4 grudnia 2023 roku o godz. 13:00 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przy ul. Bankowej 11A w Katowicach odbędzie się konferencja promocyjno-informacyjna rządowego programu "Klub".  Celem konferencji jest zachęcenie klub...

Aleksander Wojciechowski trenerem 2023 roku
27 lis 2023
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa, podczas której w sobotę uroczyście wręczono tytuł trenera roku Aleksandrowi Wojciechowskiemu. Doświadczon...