Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PLOCK 2023 BORTNICZUK
W ostatnią sobotę i niedzielę (16-17.09), w Płocku po raz 15 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Sprincie oraz po raz 40 Memoriał Juliusza Kawieckiego.

Zawody, które pierwotnie miały odbyć się na oczku wodnym Sobótka, ostatecznie rozegrane zostały na Wiśle, a to z powodu rozrośniętej na niespotykaną skalę flory na Sobótce. O ile sobotnie zawody wymagały od zawodników lepszych umiejętności wiosłowania na fali, to niedziela zrekompensowała wszystkim słoneczną pogodą, lekkim wiaterkiem i gładką wodą…

W regatach wystartowało 252 zawodników z 23 klubów i w 206 osadach. W sobotę rozegrane zostały przedbiegi i repasaże do Mistrzostw Polski oraz wszystkie konkurencje w ramach XL Memoriału Juliusza Kawieckiego (biegi równoległe juniorów i mastersów). W sobotę również ścigali się młodzicy – uczestnicy programu Młode Polskie Wiosła w konkurencjach debli, czwórek bez sternika i czwórek ze sternikiem. Dla nich były to niełatwe zawody, bowiem mimo sprinterskiego dystansu nie wszyscy jednakowo radzili sobie z wiosłowaniem na fali i w kierunku przeciwnym do nurty rzeki Wisły. Jednak wszyscy dali radę pokonać dystansu i obyło się bez wywrotek.

Liczne grono mastersów miało okazję do kilku startów w różnych konkurencjach, a kolejności na podium ustalane były z zastosowaniem przeliczników wiekowych.

IMG 6045

W niedzielę odbyło się 12 finałów Mistrzostw Polski w konkurencjach olimpijskich. Było wielu kibiców, a wśród nich wielu polityków, miedzy innymi Posłowie na Sejm RP- Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, przedstawiciele firm sponsorujących regaty, a nawet JE Biskup Płocki Mirosław Milewski.

Złote medale w Mistrzostwach Polski zdobywali zawodnicy z LOTTO Bydgostii, AZS-u Szczecin, AZS-u Toruń, KTW, BTW, MOS-u Ełk i PTW Płock. W punktacji ogólnej mistrzostw zwyciężył klub LOTTO Bydgostia przed AZS-em Toruń i AZS-em Szczecin.

DSC02973

W czasie uroczystego zakończenia regat zawodnicy byli dekorowani przez członków Zarządu PZTW Tomasza Kucharskiego i Piotra Bastę, w asyście obecnych VIP-ów (Posłowie, Prezydent, Prezesi firm sponsorujących).

Na zakończenie Regat odbyła się bardzo miła ceremonia przekazania motorówki i łodzi – czwórek podwójnych przez Pana Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka dla czterech wybranych klubów w ramach wspólnych programów MSIT i PZTW: Młode Polskie Wiosła (łodzie wioślarskie) oraz Bezpieczna Woda (motorówki).

DSC03039

Szczęśliwe kluby to PTW Płock (motorówka + łódka), AZS Szczecin, MOS Ełk oraz KTW Kalisz. Symboliczne kluczyki do motorówki odebrał Prezes PTW, a wózek do łodzi trenerzy i zawodnicy z wybranych klubów…

Na zakończenie, wiceprezes PZTW Piotr Basta podziękował Panu Ministrowi za dobrą i owocną współpracę w ramach wspólnych programów, która już zaowocowała, między innymi podwojeniem liczby trenujących młodzików w Polsce.

Partnerami PTW w organizacji regat byli: Gmina Miasto Płock, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku.

Sponsorami imprezy były firmy: ORLEN SA, Krajowa Grupa Spożywcza oraz TERBUD.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

DSC03379DSC03539

Zobacz także

Polska będzie się starać o organizację igrzysk olimpijskich 2036
27 wrz 2023
Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki 2023 w Zakopanem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zapowiedział, że Polska będzie starała się o organizację igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Na Kongresie nie zabrakło wioślarsk...

Mistrzostwa świata Mastersów 2023 za nami
25 wrz 2023
World Rowing Masters Regata 2023 odbyły się od 21 do 24 września w prowincji Tshwane blisko Pretorii w RPA. Były to pierwsze światowe regaty w Afryce w wioślarstwie. Brało w nich udział blisko tysiąc zawodników, a wśród nich pięciu z Po...

Coupe de la Jeunesse 2023 w wioślarstwie morskim: wyniki Polaków
24 wrz 2023
We włoskiej Marina di Castagneto zakończyły się regaty Coupe de la Jeunesse w wioślarstwie morskim. Polskę w beach sprincie reprezentowało dwoje jedynkarzy.  Zarówno Weronika Prokopiuk, jak i Tristan Hervet zakończyli rywalizację w ć...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

29.09-1.10Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

29.09-1.10
Mistrzostwa Świata Beach Sprint
Barletta (Włochy)
30.09
Enea Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Poznań
30.09-1.10
Regaty Baltic Cup
Hamburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody