Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

KOBI
Agnieszka Kobus-Zawojska była jedną z 13 kandydatów do Komisji Zawodniczej Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC). Dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie była czwarta w głosowaniu.

W skład komisji weszło czworo zawodników - troje z dyscyplin letnich i jedna z zimowych. Agnieszka Kobus-Zawojska była czwarta spośród zawodników z dyscyplin letnich. Polka uzyskała 12 głosów.

W skład Komisji Zawodniczej EOC weszli: Zora Arunovic, Aleksandra Miskovska i Ronald Raube ze sportów letnich oraz Johanna Taliharm ze sportów zimowych. 

WYNIKI EOC

Agnieszka Kobus-Zawojska od tego roku wchodzi w skład Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego z ramienia Komisji Zawodniczej. 

Kobus-Zawojska to wicemistrzyni olimpijska w wioślarskiej czwórce podwójnej z Tokio (2021) oraz brązowa medalistka w tej osadzie z Rio de Janeiro (2016). Ma także trzy medale mistrzostw świata, w tym złoty wywalczone z koleżankami w Płowdiw w 2018 roku.

fot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska 

Zobacz także

Powołania grupy wioseł długich seniorek na zgrupowanie w Livigno (29.11-21.12.2023)
30 lis 2023
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 29.11-21.12.2023 w Livigno (Włochy). Powołania  Gałka Dominika (AZS UMK Toruń) ...

Rządowy Program „Klub”: zachęcamy do udziału w kolejnej edycji
28 lis 2023
4 grudnia 2023 roku o godz. 13:00 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przy ul. Bankowej 11A w Katowicach odbędzie się konferencja promocyjno-informacyjna rządowego programu "Klub".  Celem konferencji jest zachęcenie klub...

Aleksander Wojciechowski trenerem 2023 roku
27 lis 2023
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyła się Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa, podczas której w sobotę uroczyście wręczono tytuł trenera roku Aleksandrowi Wojciechowskiemu. Doświadczon...