Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

glowne niedziela
Do trzech medali wywalczonych w sobotę polscy wioślarze dołożyli cztery krążki podczas drugiego dnia Międzynarodowych Regat w Gent. W niedzielę na najwyższym stopniu podium stanęły Zofia Śmigielska, Barbara Stępień, Rozalia Linowska i Gabriela Stefaniak (W4x), a drugie miejsce zajęły męskie dwójki seniorów i młodzieżowców oraz kobieca czwórka bez sterniczki.

>>>SPRAWDŹ WYNIKI Z SOBOTY<<<

Śmigielska, Stępień, Linowska i Stefaniak do finału awansowały z najsłabszym czasem przedbiegów. W nim zdecydowanie lepiej rozłożyły siły, poprawiły się o niemal 16 sekund i nie dały szans rywalkom.

Podobny przebieg miała rywalizacja czwórek bez sterniczki. W przebiegach Martyna Jankowska, Dominika Gałka, Julia Hakobyan, Weronika Ludwiczak przypłynęły na metę z czasem 07.31.47. W finale były zdecydowanie szybsze (07.20.76) i ostatecznie uległy tylko osadzie francuskiej.

W zmaganiach młodzieżowych dwójek Bartłomiej Sopoński i Szymon Tomiak wygrali swój przedbieg, ale w finale minimalnie przegrali z Francuzami. Ich starsi reprezentacyjni koledzy, Emilian Jackowiak i Oskar Streich (M2-) także wywalczyli z srebrny medal, choć z porannych przedbiegach byli najszybsi w całej stawce (07.33.62). W finale z czasem 07.32.62 przypłynęli tuż za osadą osadą niemiecką.

W zwycięskiej w sobotę czwórce podwójnej młodzieżowców podczas drugiego dnia regat Mikołaja Kulkę i Gustawa Skarżyńskiego zastąpili Konrad Domański i Cezary Litka. Razem z Igorem Czekanowiczem i Michałem Rańdą awansowali do finału z najlepszym czasem (06.24.66). W nim zajęli czwarte miejsce (06.21.59). Wygrali gospodarze z klubów z Gent (06.18.61).

Maria Taczek i Zuzanna Jodłowska (BLW2x) uplasowały się na piątej pozycji w finale A z wynikiem (08.12.86). Najlepsze były wioślarki z Niemiec (07.47.02).

Na przedbiegach rywalizację zakończyły młodzieżowe dwójki podwójne. Mikołaj Kulka i Gustaw Skarżyński zajęli trzecie miejsce w swoim starcie, a w wadze lekkiej Kacper Mickiewicz i Szymon Stankiewicz finiszowali na czwartej pozycji.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim: czwartkowe wyniki Polaków
20 cze 2024
W czwartek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Sprawdźcie, jak spisali się biało-czerwoni.  W kategorii jedynek (MCM1x) w enurance Maciej Zawojski zajął szóste miejsce (20:12,76), a Kacper Polański by...

Powołania na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów
20 cze 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 19-28.06.2024 r. w Ośrodku COS-OPO Zakopane.   Powołania Barański Błażej (W...

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim od czwartku w Gdańsku
18 cze 2024
20-23 czerwca 2024 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim 2024. "Chciałem zaznaczyć, że to już jest trzecia międzynarodowa impreza w tym miesiącu w Polsce" – mówi Adam Korol, prezes Polskiego Związku Towarz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

GdańskEuropean Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Gdańsk
European Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07
Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Zobacz wszystkie zawody