Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

glowne fb
W niedzielnych zmaganiach podczas Międzynarodowych Regat Juniorów aż dziesięć polskich osad wywalczyło miejsca w finałach. Osiem z nich stanęło na podium, a ze złotymi medalami wrócą z Brna Josephine Schlesinger i Oktawia Stankiewicz-Wendling (JW2-) oraz Daria Dolna, Natalia Chodulska, Lena Frykowska i Sabina Kozioł (JW4x-).

Juniorki rywalizujące w czwórkach podwójnych dwa dni wcześniej triumfowały także w Regatach "Olympic Hopes". W niedzielę w finale zdeklasowały rywalki, wygrywając z ogromną przewagą i czasem 5:26.95.

W tej samej konkurencji juniorzy w składzie Antoni Zmich, Maciej Dworak, Aleksander Polacarz i Adam Kowalczyk także wygrali, tyle że finał B, osiągając czas 5:05.37.

W Brnie w znakomitym stylu złoty medal wywalczyły Josephine Schlesinger i Oktawia Stankiewicz-Wendling (JW2-, czas 6:08.76). Ich koledzy, Wojciech Kopczyński i Aleksander Szmajda, w juniorskiej rywalizacji dwójek zajęli trzecie miejsce (5:35.89).

W dwójkach podwójnych Natalia Uniszkiewicz i Zuzanna Polasik, które regaty "Olympic Hopes" zakończyły z brązowym medalem, tym razem musiały zadowolić się zwycięstwem w finale B (5:53.43).

Podczas niedzielnych zawodów świetne zaprezentowali się „jedynkarze”. Oskar Fryc (5:53.10) wywalczył srebrny, a Marcelina Szkudlarczyk (6:18.93) brązowy medal.

Po pasjonującym finiszu i wyrównanej rywalizacji Patryk Szymczyk i Alan Zapałowski (5:19.45) stanęli na najniższym stopniu podium w finale dwójek podwójnych.

W czwórkach bez sternika obie polskie osady uplasowały się na drugich lokatach, ulegając gospodarzom. Juniorki popłynęły w składzie: Julia Buczkowska, Zuzanna Galicz, Oliwia Krus i Magdalena Kompa (5:38.49). Osadę juniorów utworzyli Mateusz Koktysz, Szymon Rybok, Tomasz Król i Adam Stański (5:13.97).

Zobacz także

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim: czwartkowe wyniki Polaków
20 cze 2024
W czwartek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Sprawdźcie, jak spisali się biało-czerwoni.  W kategorii jedynek (MCM1x) w enurance Maciej Zawojski zajął szóste miejsce (20:12,76), a Kacper Polański by...

Powołania na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów
20 cze 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 19-28.06.2024 r. w Ośrodku COS-OPO Zakopane.   Powołania Barański Błażej (W...

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim od czwartku w Gdańsku
18 cze 2024
20-23 czerwca 2024 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim 2024. "Chciałem zaznaczyć, że to już jest trzecia międzynarodowa impreza w tym miesiącu w Polsce" – mówi Adam Korol, prezes Polskiego Związku Towarz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

GdańskEuropean Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Gdańsk
European Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07
Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Zobacz wszystkie zawody