Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WELNA RADOSZ
W dniach 14-16 czerwca 2024 w Poznaniu będzie miał miejsce III Puchar Świata. W regatach wystartuje 11 polskich osad wioślarskich i dwie parawioślarskie. 

W Poznaniu wystartują dwie osady, które zobaczymy się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu: dwójka podwój na wagi lekkiej kobiet oraz czwórka podwójna mężczyzn. Zaprezentują się także nasi paraolimpijczycy: Jolanta Majka i Michał Gadowski. 

Reszta osad składa się głównie z młodych zawodniczek i zawodników, którzy zyskają doświadczenie w międzynarodowej rywalizacji. 

Zapraszamy do Poznania. Transmisja niedzielnych finałów w TVP Sport. 

Osady wioślarskie:

Piotr Płomiński (M1x)

Jakub Byczek (LM1x)

Jakub Woźniak, Konrad Domański (M2x)

Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja  (M4x)

Cezary Litka, Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Daniel Gałęza (M4x)

Bartłomiej Sopoński, Emilian Jackowiak, Bartosz Bartkowski, Oskar Streich (M4-)

Wiktoria Kalinowska (W1x)

Jessika Sobocińska (LW1x)

Katarzyna Wełna, Martyna Radosz (LW2x)

Dominika Baranowska, Anna Khlibienko, Gabriela Stefaniak, Barbara Jęchorek (W4x)

Kinga Stałęga, Zuzanna Lesner, Weronika Kaźmierczak, Anna Potrzuska (W4-)

Osady parawioślarskie: 

Jolanta Majka, Michał Gadowski (PR2 Mix2x)

Zofia Seweryn (PR1 W1x)

Powołania na III Puchar Świata w Poznaniu 

Waga lekka kobiet

Kalinowska Wiktoria (AZS AWF Warszawa)

Sobocińska Jessika (KS Posnania RBW Poznań)

Radosz Martyna (RTW Bydgostia Bydgoszcz)

Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków)

Wiosła krótkie kobiet

Baranowska Dominika (BKW Bydgoszcz)

Jęchorek Barbara (KS Posnania RBW Poznań)

Khlibenko Anna (AZS AWFiS Gdańsk)

Stefaniak Gabriela (AZS AWFiS Gdańsk)

Linowska Rozalia (AZS AWFiS Gdańsk)

Wiosła długie kobiet

Kaźmierczak Weronika (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Lesner Zuzanna (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk)

Stałęga Kinga (AZS UMK Toruń)

Waga lekka mężczyzn

Byczek Jakub (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Wiosła krótkie mężczyzn

Barański Fabian (WTW Włocławek)

Biskup Mateusz (RTW Bydgostia Bydgoszcz)

Czaja Dominik (AZS AWF Warszawa)

Płomiński Piotr (WTW Warszawa)

Ziętarski Mirosław (AZS UMK Toruń)

Czekanowicz Igor (Posnania RBW Poznań)

Domański Konrad (WTW Warszawa)

Gałęza Daniel (Drakkar Gdańsk)

Litka Cezary (Posnania RBW Poznań)

Rańda Michał (AZS Wratislavia)

Woźniak Jakub (KW04 Poznań)

Wiosła długie mężczyzn

Bartkowski Bartosz (Wisła Grudziądz)

Jackowiak Emilian (Posnania RBW Poznań)

Streich Oskar (AZS UMK Toruń)

Sopoński Bartłomiej (BTW Bydgoszcz)

Sztab 

Dziekoński Rafał - Trener

Jankowski Wojciech - Trener

Kurek Maciej - Trener 

Konecki Przemysław - Trener

Pawłowski Łukasz - Trener

Sycz Robert - Trener

Wojciechowski Aleksander - Trener

Bojsa Patryk - Fizjoterapeuta

Kuczera Rafał - Fizjoterapeuta

Ryder Łukasz - Fizjoterapeuta

Wdowiński Paweł - Fizjoterapeuta 

Wolff Maria - Lekarz

Zobacz także

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim: czwartkowe wyniki Polaków
20 cze 2024
W czwartek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Sprawdźcie, jak spisali się biało-czerwoni.  W kategorii jedynek (MCM1x) w enurance Maciej Zawojski zajął szóste miejsce (20:12,76), a Kacper Polański by...

Powołania na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów
20 cze 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 19-28.06.2024 r. w Ośrodku COS-OPO Zakopane.   Powołania Barański Błażej (W...

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim od czwartku w Gdańsku
18 cze 2024
20-23 czerwca 2024 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim 2024. "Chciałem zaznaczyć, że to już jest trzecia międzynarodowa impreza w tym miesiącu w Polsce" – mówi Adam Korol, prezes Polskiego Związku Towarz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

GdańskEuropean Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Gdańsk
European Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07
Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Zobacz wszystkie zawody