W sobotę w Monachium rozpoczęły się międzynarodowe regaty juniorów, w których udział bierze reprezentacja Polski. Zwycięstwa w swoich przedbiegach odnieśli Tomasz Król oraz obie nasze czwórki podwójne.
Świetnie w sobotnich zawodach zaprezentował się Tomasz Król w jedynce. Nasz zawodnik wygrał swój heat z czasem 5:26,90 i pewnie wyprzedził pozostałych zawodników. W tej konkurencji rozgrywane były wyłącznie przedbiegi, a Polak miał najlepszy czas dnia.
Zuzanna Polasik i Laura Gosztyła (JW2x) w przedbiegu dopłynęły do mety jako czwarte (7:44,54), a Natalia Chodulska i Daria Dolna wygrały swój wyścig (7:31,67). W finale A ambitnie wlaczyły o podium, kończąc ostatecznie regaty na miejscu czwartm (7:18,00).
Alan Zapałowski i Błażej Barański (JM2x) w swoim przedbiegu przegrali jedynie z reprezentantami Szwajcarii (6:43,65), co dało im awans do finału B. W nim uplasowali się na piątym miejscu (6:46,01).
Zuzanna Czaja, Anna Solarska, Zuzanna Królikiewicz i Marcelina Szkudlarczyk (JW4x) pewnie wygrały swój przedbieg z czasem 6.49,77. Był to w sumie trzeci rezultat, biorąc pod uwagę wszystkie przedbiegi.
Mateusz Wojciechowski, Oskar Fryc, Wiktor Sobieszek i Tymon Konopka (JM4x) pokazali dużą moc w przedbiegu, o blisko osiem sekund wyprzedzając osadę z Czech (6:02,38). Był to najlepszy czas dnia.
Rozalia Figurska, Hanna Stalkowska, Weronika Szarmach i Weronika Bala (JW4-) były szóste w przedbiegu (7:12,31). Lepiej poszło im w finale B, który zakończyły na trzeciej pozycji (7:08,33), za osadami z Wielkiej Brytanii i Czech.
Szymon Rybok, Mateusz Koktysz, Oskar Weber i Antoni Wojciechowski (JM4-) zajęli czwarte miejsce w przedbiegu (6:26,98), co nie dało im awansu do finałów. Z kolei Daniel Kusz, Rafał Jakubczak, Wojciech Kopczyński i Aleksander Szmajda w przedbiegu wywalczyli trzecią pozycję (6:26,91), a później popłynęli w finale C. Ten ukończyli na piątej lokacie (6:26,79).
W niedzielę drugi dzień rywalizacji.
Zobacz także

Adepci wioślarstwa: powołanie na zgrupowanie w Wałczu (30.04-10.05)
29 maj 2026
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów z programu „Adept Wioślarstwa”, które odbędzie się w dniach 30.04-10.05.2026r. w Ośrodku COS-OPO Wałcz.
...

Kadra seniorek: powołania na zgrupowanie w Wałczu i regaty w Gent
28 kwi 2026
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 29.04-6.05.2026 r. w COS-OPO Wałcz.
Zgrupowanie zakończy się wyjazdem autokarem z Wałcza na reg...

Kadra juniorów: powołania na zgrupowanie w Wałczu i regaty w Monachium
28 kwi 2026
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 29.04-6.05.2026 r. w Ośrodku COS-OPO Wałcz i na Regaty Międzynarodowe, które odbędą ...
| 08-10.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |
| 08-10.05 | III Lido Filippi Trophy Neapol (Włochy) |
| 9-10.05 | Regaty Międzynarodowe Gent (Belgia) |