Fot. Marcin Selerski
Reprezentacje Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (w kategorii kobiet) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (w kategorii mężczyzn) wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim, które odbyły się 15 kwietnia w Warszawie. W sumie wystartowało 550 osób - 320 zawodników i 220 zawodniczek z pięćdziesięciu polskich uczelni.
Panie i panowie rywalizowali na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w dwóch kategoriach - wadze lekkiej i open. Wśród kobiet w wadze lekkiej najlepsza okazała się Joanna Dorociak (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) przed Katarzyną Wełną (AWF Kraków) i Sylwią Zimnicką (Politechnika Gdańska). W kategorii open Weronika Jagodzińska (AWF Warszawa) wyprzedziła Marię Wolną (AGH Kraków) i Karolinę Zabielską (Uniwersytet Śląski w Katowicach).
Fot. Marcin Selerski
Wśród mężczyzn w wadze lekkiej triumfował Kamil Bednorz (Uniwersytet Śląski w Katowicach) przed Wacławem Rosińskim (AGH Kraków) i Dawidem Wachowiczem (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), z kolei w kategorii open najlepszy okazał się Kamil Tchórzewski (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), który wyprzedził Mirosława Ziętarskiego i Roberta Fuchsa (obaj UMK Toruń). Emocji dostarczyła zwłaszcza rywalizacja w tej ostatniej kategorii - zwycięzca wynikiem 2:45,1 wyrównał rekord Polski.
W klasyfikacji generalnej mężczyzn Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wyprzedził Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechnikę Wrocławską, natomiast wśród pań na podium znalazły się kolejno ekipy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Tradycyjnie prowadzono również klasyfikacje pod względem typów uczelni. Wśród uniwersytetów najlepsze okazały się – co oczywiste – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wśród pań i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wśród panów. Wśród uczelni społeczno-przyrodniczych wygrały Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (kobiety) i Akademia Morska w Szczecinie (mężczyźni), natomiast wśród uczelni technicznych najlepsza, zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn, okazała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim zorganizował AZS Warszawa. Impreza była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zobacz także
Centrale Regaty Otwarcia Sezonu 2025
25 kwi 2025
W sobotę i niedzielę na torze Gopło w Kruszwicy odbędą się Centralne Regaty Otwarcia Sezonu 2025 seniorów i juniorów.
Organizatorem zawodów jest KW Gopło Kruszwica pod nadzorem merytorycznym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskic...
Życzenia spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
18 kwi 2025
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich życzy zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. ...
Zgrupowanie kadry seniorów - COS OPO Wałcz (22-25.04.2025)
18 kwi 2025
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niże wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 22-25.04.2025 roku w Ośrodku COS-OPO Wałcz.
Wiosła krótkie i długie kobiet:
J...
Zobacz także
17 kwi 2025
26-27.04 | Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów Puchar Polski Kruszwica |
2-4.05 | Regaty międzynadorowe juniorów Monachium (Niemcy) |
10.05 | Otwarte Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy Bydgoszcz |