Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Kalendarz 2024

Kalendarz 2023

Kalendarz 2022

Kalendarz 2021

Kalendarz 2020

Kalendarz 2019

Kalendarz 2018

Kalendarz 2017

Kalendarz 2016

Kalendarz 2015

PUCHAR MIASTA GDAŃSKA W WIOŚLARSTWIE MORSKIM

1. TERMIN I MIEJSCE

Regaty odbędą się w dniach 5-6 sierpnia 2023 r. w Gdańsku - plaża w Jelitkowie (Gdańsk 80-341, ul. Jantarowa 12). Tor w tych regatach przewidziany jest do jednoczesnego startu 2 osad.

2. KIEROWNICTWO I ORGANIZACJA REGAT

Organizatorem zawodów jest AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku we współpracy z Fundacją Rozwoju Sportów Wodnych pod nadzorem merytorycznym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Komisję Sędziów powołuje PZTW.

Sędzia Główny - Korol Agnieszka    
Z-ca Sędziego Głównego -      
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego - Pluta Mariusz    
Starszy Sekretarz - Korol Agnieszka    
Starszy Sędzia Komisji Kontroli -      
Przedstawiciel Kolegium Sędziów -      
Przedstawiciel PZTW -      

3. PROGRAM REGAT

1. C1x KJ        
2. C1x MJ        
3. C1x KA kontrolny      
4. C1x MA kontrolny      
  • SOBOTA: sesja treningowa w godz. 9.30 do 11.30, eliminacje czasowe (TT), przedbiegi (H), repasaże (R) i ćwierćfinały (QF) od godz. 12.00.
  • NIEDZIELA: półfinały (SF) i finały (F) od godz. 9.00.
  • Harmonogram zawodów jest orientacyjny i w zależności od warunków pogodowych godziny wyścigów mogą ulec zmianie.

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

4.1. Zgodnie z zasadami kwalifikacji do reprezentacji w wioślarstwie morskim (dostępne tutaj) wyścigi w konkurencjach C1x KA i C1x MA są biegami kontrolnymi do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Beach Sprint w La Seyne-sur-Mer.

5. INFORMACJE O MIEJSCU ZAWODÓW I WYŚCIGACH

5.1. Trasa wyścigu obejmuje kolejno: odcinek lądowy, odcinek wodny i odcinek lądowy.

  • Tor przeznaczony jest do jednoczesnego startu 2 osad.
  • Pierwsza część trasy obejmuje odcinek lądowy od linii startu/mety do linii brzegowej, o długości od 10 do 50 m.
  • Druga część trasy obejmuje serię trzech boi ustawionych w jednej linii na każdym torze, z czego pierwsza boja umieszczona jest w odległości około 85 m od linii brzegowej, druga oddalona jest o następne ok. 85 m, a trzecia o kolejne ok. 80 m.
  • Trzecia część trasy obejmuje odcinek lądowy o długości od 10 do 50 m od linii brzegowej do linii startu/mety.

5.2. Forma wyścigu: "slalom od startu do połowy dystansu/nawrót/powrót na wprost do mety", przy eliminacjach czasowych (TT) - "po kwadracie".

5.3. Dystans: wyścig wioślarskich sprintów plażowych będzie składać się z biegu po plaży na odcinku ok. 50 m, tj. od linii startu do linii brzegowej, następnie przewiosłowanie łodzią odcinka ok. 250 m od plaży do boi nawrotu (pozycje boi to: 85 m + 85 m + 80 m), jej opłynięcie i powrót: ok. 250 m wyścigu łodzi oraz ok. 50 m biegu od linii brzegowej do linii mety.

5.4. Linia startu/mety na plaży będzie trwale i wyraźnie oznaczona.

5.5. Kolejność startów osad w eliminacjach czasowych (TT) zostanie rozlosowana na zebraniu delegatów, w pierwszym dniu zawodów.

5.6. Przez całe zawody obowiązuje system eliminacji / kwalifikacji FISA, wg. wersji z 01.05.2020 r.

5.7. W razie zagrożenia pogorszenia się warunków pogodowych, Sędzia Główny w porozumieniu z organizatorami zastrzega sobie prawo do zmiany tej formy na bardziej uproszczoną - tj. taką, która pozwoli w sprawny i bezpieczny sposób dokończyć rywalizację w każdej z rozgrywanych konkurencji.

6. ZGŁOSZENIA DO REGAT

6.1. Zgłoszenia do regat należy dokonać mailem na adres biura PZTW Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.07.2023 r. do godz. 24.00.

6.2. W tym samym terminie należy dokonać wpłaty wpisowego zgodnie z WIS „Postanowienia ogólne” na konto PZTW. Brak wpłaty wpisowego lub potwierdzenia w wyznaczonym regulaminem regat terminie spowoduje nieumieszczenie osady na listach startowych z dalszymi konsekwencjami. Oryginał dowodu wpłaty wpisowego delegaci winni mieć przy sobie celem okazania ich organizatorowi regat.

6.3. Każdy z klubów zobowiązany jest do podania na początku zebrania delegatów jednego przedstawiciela (delegata) i tylko on ma prawo do występowania w jego imieniu we wszystkich sprawach do organizatorów i komisji sędziowskiej; dokonywania wszelkich zmian, odbioru programów i wyników, wnoszenia protestów, prezentacji dokumentów zawodników i inne.

7. INFORMACJE DODATKOWE

7.1. Wycofania można dokonywać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 godzin przed zebraniem delegatów w dniu 5.08.2023 r. Po tym terminie wszelkie wycofania osad obłożone zostaną karę regulaminową zgodnie z  WIS „Postanowienia ogólne.”

7.2. Zebranie delegatów odbędzie się w miejscu rozgrywania zawodów (plaża Jelitkowo wejście nr 71) w dniu 5.08.2023 r. o godz. 9.30.

7.3. Program ostateczny przedbiegów wywieszony będzie na tablicy informacyjnej w miejscu rozgrywania regat od godz. 10.30 w dniu 5.08.2023 r.

7.4. Zebranie sędziów odbędzie się w dniu 5.08.2023 r. o godz. 10.30 w miejscu zawodów.

7.5. Organizator regat nie zapewnia noclegów i wyżywienia uczestników.

7.6. Zawody organizowane są zgodnie z zapisami WRS rozdział "Wioślarskie sprinty plażowe - Regulamin sportowy".

7.7. Organizotor zapewnia do startu w zawodach łodzie typu C1x oraz wiosła.

8. NAGRODY

8.1. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy i zawodniczki otrzymują medale.

8.2. Zwycięzcy poszczególnych kategorii: C1xKJ, C1xMJ, C1xKA, C1xMA otrzymają puchary.

Uwaga!    

Zgodnie z Wioślarskim Regulaminem Sportowym (pkt. 5.4) zawodnik uczestniczący w regatach, pod karą niedopuszczenia do startu, musi posiadać aktualną licencję oraz aktualne zaświadczenie lekarskie, stwierdzające jego zdolność do startu.