Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

Komunikt Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie Otwartych Mistrzostw Miasta/Mistrzostw Województwa/Mistrzostw Makroregionu. 

Informacja dotycząca:

Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania w Wioślarstwie
Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego
Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików

W związku z planowanymi na najbliższy weekend zawodami Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania, Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego oraz Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików oraz postępującego w ostatnich dniach wzrostu zachorowań na COVID-19, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich jako Organizator zawodów, jest zmuszony odwołać wszystkie planowane w dniach 17-18 października 2020 r. wydarzenia wioślarskie.

Niniejsza decyzja podyktowana jest troską o zdrowie uczestników oraz możliwością zapewnienia równych szans rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych. W chwili obecnej wiele szkół, do których uczęszczają zawodnicy z naszego regionu, objęta jest obowiązkiem kwarantanny wykluczającym możliwość udziału w zawodach.

Rozegranie zawodów w tym trudnym okresie stworzyłoby realne niebezpieczeństwo transmisji wirusa pomiędzy uczestnikami wydarzenia ze szczególnym narażeniem zdrowia zawodników konkurencji Masters, oraz z uwagi na kwarantannę, wykluczyłoby wielu młodych zawodników z możliwości rywalizacji.

Analizując wszelkie możliwe opcje, w trosce o zdrowie i sprawiedliwą rywalizację, Zarząd Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podjął decyzję o odwołaniu powyższych wydarzeń.

Aleksander Daniel

Prezes Zarządu

Komunikat w wersji pdf do pobrania

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody