Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Poniżej przedstawiamy prośby o pomoc dla ukraińskiego środowiska wioślarskiego, które różnymi drogami nadeszły do Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
Wszystkich, którzy mają taką możliwość, prosimy o włączenie się w łańcuch ludzi dobrej woli i podanie pomocnej dłoni naszym przyjaciołom z Ukrainy.
W przypadku udzielenia pomocy prosimy o przekazanie informacji o tym fakcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., abyśmy mogli aktualizować niniejszą listę.

Dziękujemy za każdą pomoc.

Chwała Ukrainie.

9. Dwójka ukraińskich sportowców - Zaitser Konstantin i Yashina Yellizaveta - złoci i brązowi medaliści w wioślarstwie w Ukrainie, w Europie i na świecie szukają miejsca do życia oraz pracy jako trenerzy.

Jeśli ktoś ma możliwość i chęć pomocy, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przekażemy zwrotnie kontakt do osoby w Polsce, pod której opieką oboje są od 5 marca.

***

1. Prośba o pomoc uzyskania zgody wyjazdu z Ukrainy 20 zawodnikow kadry U23 i 4 trenerow, również kilka zawodniczek.
Minister Sportu Ukrainy pomaga, ale potrzebne jest wsparcie z dokumentacją.
Zależy im na miejscu treningowym! Dla wszystkich razem, najlepiej w Polsce.

Pomoc koordynuje PZTW i reprezentacja U23 przyjęta zostanie w COS OPO Wałcz. Dane kontaktowe zostały ukryte.

2. Zawodnik Kadry Narodowej, obecnie przebywa na obozie w Turcji.
Prosi o pomoc dla zony i dwojki dzieci ktore jada teraz do granicy polskiej, odebrac ma ich tam kolega i zabrac do Warszawy.
Beda potrzebowali dalszej lokalizacji, ubran, wyzywienia.

Biuro PZTW koordynuje pomoc dla Artema. Dane kontaktowe zostały ukryte. 

3. Dmitriy Mikhai zawodnik kadry Narodowej obecnie na obozie kadry w Turcji. Dane adresowe zostały ukryte 
Jego rodzina uwieziona jest w Kherson. Potrzeba pomocy dla ok.20 osób!
Pisze, że najłatwiej będzie jak sie wydostaną uciekając przez Mołdawię, ale tam nie ma miejsca, żeby mogli być przyjęci, tak więc transport byłby potrzebny.

Biuro PZTW jest w kontakcie z zawodnikiem. Najnowsza informacja (12.03 br.) o sytuacji Jego Rodziny:

The situation has not changed, there is no opportunity to leave on the roads, they are shooting and there are fights on the way!  we are waiting for the train to start, but it is not known when this will happen. Dane kontaktowe zostały ukryte.

4. Wiadomość od Trenerki z Ukrainy.
w Słupsku jest dziewczyna 15lat wioślarka która chciałaby trenować w Polsce. Czy któryś z klubów chciałby przyjąć zawodniczkę podaje numer tel. Do rodziców którzy mówią po Polsku 788045870.

Pomoc dla w/w zawodniczki oraz dodatkowo dla zawodniczki z Zaporoża organizuje Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia. Dane kontaktowe zostały ukryte.

5. Tłumacz Google z ukraińskiego:
piątek, 4 marca 2022, 17:46
Drodzy przyjaciele na wiosło! pisze trener wioślarstwa Andrei Savitsky. 5.03 22. Wysyłam 5 dziewczynek i jednego chłopca znad Dniepru i 2 mamy towarzyszące tej małej grupie do granicy z Polską na dalszą podróż do Włoch, Sabautia... tam obiecali je przyjąć i dać im możliwość trenowania . Wszystkie te dzieci są członkami kadry narodowej Ukrainy U-18. Jeśli masz okazję pomóc tej grupie w pociągu do Rzymu, będę bardzo wdzięczny. Z poważaniem trener Andrei Savitsky.

Pomoc dla w/w grupy oraz dodatkowej 5 osobowej grupy (dwie Mamy, zawodnik i dwójka mniejszych dzieci) organizują członkowie Zarządu PZTW Paweł Szczepaniak i Błażej Kamola. Grupa juniorów i ich opiekunek obecnie liczy 16 osób i od 14 marca przenoszą się do Kruszwicy pod opiekę Stefana Janeczka i Jego klubu.Dane kontaktowe zostały ukryte.

6. My name is Tatyana Kolesnikova. I am from Ukraine, a member of the national and Olympic team of Ukraine from 1993-2012. Winner of the World Cups 2001,2002,2003, multiple participant of the World Championships, Europe and World Cups. World Champion 2009, European Champion 2007,2008,2009,2011, participant of 3 Olympic Games (2004,2008,2012) in 4x, former member of the Commission of Athletes of the NOC of Ukraine. Due to hostilities in my country, I am forced to leave the territory of Ukraine, at the moment I am heading to the border with Poland. I ask you to help me in this difficult situation, so I have 3 minor children (8,9,11 years old) with me. I don’t have a place to live and friends in Poland !!! I would be grateful for any support from your side. Sincerely, Kolesnikova T. (

Pomoc dla w/w zawodniczki oraz dodatkowo dla zawodniczki organizuje członkini Zarządu PZTW - Julia Michalska-Płotkowiak. Dane kontaktowe zostały ukryte.

7. Małżeństwo trenerów z Ukrainy, wraz z 12-letnią córką oraz psem przebywają w Warszawie. Apelują o pomoc w zakwaterowaniu i znalezieniu pracy.

Pomoc koordynuje biuro PZTW.

8. W Warszawie przebywa obecnie grupa 30 zawodników z Ukrainy.

Cała grupa po kilku dniach wyjechała do Niemiec. Pomoc koordynowała Agnieszka Kobus-Zawojska wraz z Fundacją Legii Warszawa i AWF Warszawa.

Zobacz także