Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PZTW ZAPRO
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zgodnie z uchwałą Zarządu rozszerzona zostaje kategoria wiekowa młodzika i obecnie obejmuje dzieci w wieku 11-14 lat według podziału - młodzik A (13-14 lat) i młodzik B (11-12 lat). 

Jednocześnie w związku z wystąpieniem PZTW do Ministerstwa Sportu i Turystyki z marca 2022 r. zmieniony został w dniu 02 lutego br. Regulamin Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Systemu Sportu Młodzieżowego (SSM), w którym rozszerzono kategorię młodzika o jeden rocznik i obecnie obejmuje ona dzieci w wieku 12-14 lat.

Zgodnie z ww. zmianą w regulaminie SSM i uchwałą Zarządu PZTW, dzieci 11 letnie mogą być szkolone oraz brać udział we współzawodnictwie sportowym w wioślarstwie, jednak osiągnięte przez nie wyniki nie będą uwzględniane w punktacji SSM.

Dodatkowo zgodnie z informacją otrzymaną z MSiT począwszy od 2024 roku zmianie ulegną zasady punktacji w konkurencjach wieloosobowych wykazane w „Regulaminie ogólnym współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo cz. A" .

Nowy podział roczników w wioślarstwie w „Systemie Sportu Młodzieżowego" część „C" znaleźć można na stronie internetowej PZTW oraz w bazie SSM.

Zobacz także

Mistrzostwa Europy w Bled: niedzielne wyniki Polaków
28 maj 2023
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Europy w słoweńskim Bled. Polacy kończą regaty z jednym medalem - w sobotę złoto wywalczyła czwórka podwójna mężczyzn. W niedzielę dwie nasze osady wystąpiły w finałach A.  >>>P...

Wciąż dominują! Czaja, Biskup, Ziętarski i Barański mistrzami Europy!
27 maj 2023
Czwórka podwójna mężczyzn - Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański - wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w Bled.  Nasza najlepsza osada, która w zeszłym roku zdobyła mistrzostwo świata i wicemistrz...

Mistrzostwa Europy w Bled: półfinałowe wyniki Polaków
26 maj 2023
W piątkowe popołudnie rozegrano półfinały na mistrzostwach Europy w Bled. Niestety dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn nie udało się awansować do finału A.  Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski (LM2x) zajęli piąte miejsce w półf...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

3-4.06Enea Mistrzostwa Polski Seniorów
Enea Mistrzostwa Polski Masters
Poznań
16-18.06II Puchar Świata
Varese (Włochy)
17.06Warsaw Head International Rowing Regatta
Warszawa

3-4.06
Enea Mistrzostwa Polski Seniorów
Enea Mistrzostwa Polski Masters
Poznań
16-18.06
II Puchar Świata
Varese (Włochy)
17.06
Warsaw Head International Rowing Regatta
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody