Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

RAZ SB
W sobotę w Ratzeburgu (Niemcy) rozpoczęły się regaty międzynarodowe. Polscy młodzieżowcy wywalczyli sześć medali: złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. 

Jakub Woźniak i Konrad Domański (M2x) zwyciężyli w swojej kategorii z czasem 6:53,61. Z kolei Mikołaj Kulka i Kamil Sieradzki (M2x) zajęli szóstą pozycję (7:33,62). 

Drugie miejsce zajęli Tomasz Lewicki i Szymon Tomiak (M2-), którzy uzyskali czas 7:49,82. 

Również srebrny medal zdobyła dwójka bez sterniczki. Kinga Stałęga i Wiktoria Lewandowska (W2-) przekroczyły metę z czasem 8:49,39. 

Drugie miejsce w czwórkach podwójnych zajęły Zofia Śmigielska, Julia Rogiewicz, Rozalia Linowska i Barbara Stępień (7:28,78). Do zwycięskich Czeszek straciły cztery sekundy (7:24,38). 

Anna Khlibenko i Gabriela Stefaniak (M2x) wywalczyły brązowy medal (7:44,60). Minimalnie lepsze były dwie osady niemieckie: zwyciężczynie uzyskały 7:42,52, a druga osada - 7:43,42. 

Również brązowy medal wywalczyli Emilian Jackowiak, Patryk Wojtalak, Bartosz Bartkowski i Oskar Streich (M4-). Polacy uzyskali czas 6:54,46. Minimalnie lepsi byli gospodarze (6:54,26). Zwycięzcy byli poza zasięgiem (6:44,98). 

W tej samej konkurencji Bartłomiej Sopoński, Mateusz Kozłowski, Filip Szczepaniak i Paweł Janik (M4-) zajęli czwarte miejsce w finale B (7:00,05). 

Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Cezary Litka i Daniel Gałęza (M4x) zajęli piąte miejsce w finale A (6:37,55). Do podium zabrakło im nieco ponad trzy sekundy (6:34,03). 

Amelia Pawłowska i Maria Taczek (W2x) uplasowały się na piątym miejscu (8:25,27) w finale A. Do podium zabrakło im 10 sekund. 

Kinga Kusiowska (BW1x) zajęła szóste miejsce w kategorii jedynek (9:47,34). 

Z kolei Kacper Mickiewicz i Szymon Stankiewicz (BM2x) zajęli siódme miejsce (7:33,90) w finale A. 

Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Dominika Gałka i Julia Hakobyan (W4-) uplasowały się na ósmym miejscu (7:56,83). 

Jakub Majewski (M1x) zajął piąte miejsce w przedbiegu (8:21,91), a następnie wygrał finał B (8:39,39). 

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

W niedzielę dalsza część rywalizacji. 

441895012 433419249448462 8066942887465761671 n

441762890 912284304034640 7817487161744010865 n

Zobacz także

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim: czwartkowe wyniki Polaków
20 cze 2024
W czwartek w Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim. Sprawdźcie, jak spisali się biało-czerwoni.  W kategorii jedynek (MCM1x) w enurance Maciej Zawojski zajął szóste miejsce (20:12,76), a Kacper Polański by...

Powołania na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów
20 cze 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 19-28.06.2024 r. w Ośrodku COS-OPO Zakopane.   Powołania Barański Błażej (W...

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim od czwartku w Gdańsku
18 cze 2024
20-23 czerwca 2024 roku w Gdańsku odbędą się mistrzostwa Europy w wioślarstwie morskim 2024. "Chciałem zaznaczyć, że to już jest trzecia międzynarodowa impreza w tym miesiącu w Polsce" – mówi Adam Korol, prezes Polskiego Związku Towarz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

GdańskEuropean Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Gdańsk
European Rowing Coastal &
Beach Sprint Championships
22-23.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
4-6.07
Akademickie Mistrzostwa Świata
Rotterdam (Niderlandy)

Zobacz wszystkie zawody