Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale IO

1. IX Igrzyska Olimpijskie w Amsterdamie 2 - 10.08.1928 r:  
  4+ Birkholz Leon, Bronikowski Franciszek, Jankowski Edmund, Ormanowski Bernard, st. Drewek Bolesław (Bydgoskie TW) III miejsce 7:12,8
2. X Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles 9 - 13.08.1932 r. (4 tory):  
  2- Budzyński Henryk, Mikołajczak Jan (KW 04 Poznań) III miejsce 8:08,20
  2+ Braun Jerzy, Ślązak Janusz, st. Skolimowski Jerzy (Warszawskie TW) II miejsce 8:31,20
  4+ Braun Jerzy, Kobyliński Edward, Ślązak Janusz, Urban Stanisław, st. Skolimowski Jerzy (Warszawskie TW) III miejsce 7:26,80
3. XI Igrzyska Olimpijskie w Berlinie 11-14.08.1936 r:  
  2x Verey Roger, Ustupski Jerzy (AZS Kraków) III miejsce 7:36,20
4. XV Igrzyska Olimpijskie w Helsinkach 19.07 - 3.08.1952 r. (5 torów):  
  1x Kocerka Teodor (AZS Warszawa) III miejsce 8:19,40
5. XVI I Igrzyska Olimpijskie w Rzymie 25.08 - 11.09.1960 r:  
  1x Kocerka Teodor (AZS Warszawa) III miejsce 7:21,26
6. XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie 19.07 - 3.08.1980 r:  
  4+ Nowak Grzegorz, Tomasiak Adam (TW Polonia), Stadniuk Ryszard (SKS "Czarni" Szczecin), Stellak Grzegorz (Płockie TW "Budowlani") , st. Kubiak Ryszard (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) III miejsce 6:22,52
  2- Dłużewska Małgorzata, Kościańska Czesława (KKW Gedania) II miejsce 3:30,95
7. XXV Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie (Hiszpania) 25.07 - 8.08.1992 r:  
  1x Broniewski Kajetan (AZS-AWF Warszawa) III miejsce 6:56,82
  4+ Jankowski Wojciech (Płockie TW "Budowlani"), Łasicki Maciej, Tomiak Tomasz (AZS-AWF Gdańsk), Streich Jacek (WKS "Zawisza" Bydgoszcz) st. Cieślak Michał (Płockie TW "Budowlani") III miejsce 6:03,27
8. XXVII Igrzyska Olimpijskie w Sydney (Australia) 2000 r:  
  2x ML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) I miejsce 6:21,75
9. XXVIII Igrzyska Olimpijskie w Atenach (Grecja) 2004 r:  
  2x ML Kucharski Tomasz (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Sycz Robert (RTW Bydgostia) I miejsce 6:20,93
10. XXIX Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (Chiny) 2008 r:  
  4xMA Korol Adam (AZS-AWFiS Gdańsk), Michał Jeliński (AZS-AWF Gorzów Wlkp.), Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (AZS Szczecin) I miejsce 5:41,33
  4-ML Rańda Paweł (AZS Politechnika Wrocław), Łukasz Pawłowski (AZS UMK Toruń), Bernatajtys Miłosz, Pawełczak Bartłomiej (Lotto Bydgostia WSG GP) II miejsce 5:49,39
11. XXX Igrzyska Olimpijskie w Londynie (Wielka Brytania) 2012 r:  
  2xKA Michalska Julia (Tryton Poznań), Fularczyk Magdalena (Lotto Bydgostia WSG) III miejsce 7:07,92
12. XXXI Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro (Brazylia) 2016 r:  
  2xKA Madaj Natalia, Fularczyk-Kozłowska Magdalena (Lotto Bydgostia WSG) I miejsce 7:40,10
  4xKA Kobus Agnieszka (AZS AWF Warszawa), Leszczyńska Joanna (WTW Warszawa),Ciaciuch Monika (LOTTO Bydgostia), Springwald Maria (AZS AWF Kraków) III miejsce 6:50,86

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

22-24.06Puchar Świata
Linz-Ottensheim
23.06140th WTW`s Anniversary Rowing Regatta
Warszawa
30.06-1.07Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica

22-24.06
Puchar Świata
Linz-Ottensheim
23.06
140th WTW`s Anniversary Rowing Regatta
Warszawa
30.06-1.07
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody