Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Medale MEJ

Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane są od 2011 roku. Pierwsze mistrzostwa zostały rozegrane w Polsce na torze regatowym na jeziorze Gopło w Kruszwicy.

 

1. I MEJ 24-26.06.2011 Kruszwica
  JM2- Romanowski Dawid, Kowalczyk Rafał (AZS AWF Gorzów Wlkp.) III miejsce 7:20,91
2. II MEJ 8-10.06.2012 Bled (Słowenia)
  JW2- Cylwik Maja, Michałkiewicz Olga (UKS Ateny Wałcz) II miejsce 7:44,08
  JW4- Wierzbowska Maria, Styła Julia (AZS AWF Kraków), Robaszkiewicz Agnieszka, Zillmann Katarzyna (AZS UMK Energa Toruń) II miejsce 6:51,59
  JW1x Wełna Katarzyna (AZS AWF Kraków) III miejsce 7:59,48
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) III miejsce 7:04,50
3. III MEJ 24-26.05.2013 Mińsk (Białoruś)
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) II miejsce 7:00,44
  JM4- Krawitowski Damian (Budowlani Toruń), Iskra Michał, Krajewski Łukasz (PTW Płock), Zaporowski Michał (AZS UMK Energa Toruń) III m. 6:02,09
4. IV MEJ 23-25.05.2014 Hazewinkel (Belgia)
  JM2x Świętek Mateusz, Rewers Damian (KW 04 Poznań) III miejsce 6:27,22
5. VI MEJ 9-10.07.2016 Troki (Litwa)
  JW4- Sara Bugajska (AZS AWF Kraków), Barbara Wojtarowicz (AZS AWF Kraków), Joanna Kocikowska (BKW Bydgoszcz), Paulina Grzela (BKW Bydgoszcz) II miejsce 7:02.50
6. VII MEJ 20-21.05.2017 Krefeld (Niemcy)
  JM1x Fabian Barański (WTW Włocławek) III miejsce 7:24.45
7. IX MEJ  18-19.05.2019 Essen (Niemcy)
  JM8+ Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań), Borys Kliber (Posnania RBW Poznań), Bartosz Bartkowski (Wisła Grudziądz), Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań), Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań), Oskar Streich (AZS UMK Toruń), Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań), Krzysztof Jagodziński (AZS AWF Poznań), Radosław Gromowski (LOTTO Bydgostia) II miejsce  5:48.38

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

22-23.11Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

22-23.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody