Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

MedaleMSJ

1.   II MŚJ Amsterdam (Holandia) 1-4 sierpnia 1968    
  JM2- Miłosiński Piotr, Różycki Sławomir (Skra Warszawa) II m. 5:48,61
2.   III MŚJ Neapol (Włochy) 6-9 sierpnia 1969    
  JM2+ Maciejowski Sławomir, Stellak Grzegorz (PTW Budowlani Płock), st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) II m. 5:42,74
  JM4+ Drula Lech, Ulczyński Jerzy, Terelis Bogdan, Górzyński Marek, st. Domachowski Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) III m. 5:01,76
3.   VI MŚJ Mediolan (Włochy) 2-5 sierpnia 1972    
  JM4- Góżdź Marian, Kerner Ziemowit, Bogucki Włodzimierz, Zimny Zbigniew (AZS MKSW Szczecin) III m. 5:02,38
4.   VIII MŚJ Ratzeburg (Niemcy) 1-4 sierpnia 1974    
  JM4- Bednarski Jerzy, Kamiński Marek, Michalski Krzysztof, Walkowski Walenty (PTW Budowlani Płock) III m. 5:05,65
5.   XI MŚJ Tampere (Finlandia) 4-7 sierpnia 1977    
  JM2+ Jasiński Andrzej, Czapara Roman, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz) I m. 5:16,91
6.   XII MŚJ Belgrad (Jugosławia) 26-30 lipca 1978    
  JW1x Kobylińska Marta (Skra Warszawa) III m. 4:01,46
7.   XIII MŚJ Moskwa (ZSRR) 14-18 sierpnia 1979    
  JM2+ Niemiałtowski Mariusz, Michalski Jarosław, st. Deka Sławomir (Zawisza Bydgoszcz) III m. 5:25,17
8.   XIV MŚJ Hazewinkel (Belgia) 1-6 sierpnia 1980    
  JW2- Janc Katarzyna, Lorenz Elwira (MKS Wałcz) II m. 3:44,40
9.   XV MŚJ Panczerewo (Bułgaria) 4-8 sierpnia 1981    
  JM1x Broniewski Kajetan (SWOS nr 2 Warszawa) II m. 5:21,95
10.   XIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 7-11 sierpnia 1985    
  JM2x Pacuk Ireneusz, Rodowicz Bogusław (Gedenia Gdańsk) III m. 5:31,83
11.   XXI MŚJ Kolonia (Niemcy) 5-9 sierpnia 1987    
  JW1x Gnieciak Joanna (Stoczniowiec Gdańsk) II m. 6:04,73
12.   XXV MŚJ Banyoles (Hiszpania) 31 lipca - 4 sierpnia 1991    
  JM2+ Olszewski Piotr, Szachmytowski Artur, st. Malec Sławomir (PTW Płock) III m. 7:19,31
13.   XXVI MŚJ Montreal (Kanada) 12-16 sierpnia 1992    
  JW1x Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz) III m. 8:22,77
14.   XXVII MŚJ Aarungen (Norwegia) 5-8 sierpnia 1993    
  JW1x Tomczak Agnieszka (KKW ZNTK Bydgoszcz) III m. 8:01,59
15.   XXIX MŚJ Poznań 5-6 sierpnia 1995    
  JM2+ Konecki Przemysław, Sitko Marek, st. Kotłowski Przemysław (KKW ZNTK Bydgoszcz) III m. 7:22,92
  JW4x Bełka Aneta, Wojtaszyk Izabela (KKW ZNTK Bydgoszcz), Kulka Paulina (AZS Politechnika Wrocław), Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz) III m. 6:44,30
16.   XXX MŚJ Strathclyde (Szkocja) 8-10 sierpnia 1996    
  JW2x Weinrauder Katarzyna (BKW Bydgoszcz), Wojtaszyk Izabela (RTW Bydgostia Kabel) I m. 7:21,13
  JM4+ Rozalski Artur, Snochowski Błażej (AZS UMK Toruń), Chrobociński Rafał, Kopycki Mariusz, st. Gomułka Maciej (PTW Płock) III m. 6:31,17
17.   XXXI MŚJ Hazewinkel (Belgia) 8-10 sierpnia 1997    
  JW2- Gazda Dorota, Wesołowska Magdalena (RTW Bydgostia Kabel) II m. 7:42,59
18.   XXXII MŚJ Linz-Ottensheim (Austria) 6-8 sierpnia 1998    
  JM4- Hejmej Rafał, Pryciak Marcin (Zawisza Bydgoszcz), Sobierajski Tomasz (PTW Płock), Tomaszewski Michał (Wisła Grudziądz) II m. 6:15,83
19.   XXXIII MŚJ Plovdiv (Bułgaria) 5-8 sierpnia 1999    
  JM8+ Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel), Buchalski Piotr, Olczak Łukasz, Zalewski Bogdan (PTW Płock), Kopczyński Tomasz, Politowski Marcin, Wiśniewski Jacek, st. Trojanowski Daniel (AZS UMK Toruń) I m. 5:24,13
20.   XXXIV MŚJ Zagrzeb (Chorwacja) 2-5 sierpnia 2000    
  JM2- Gutorski Wojciech, Burda Mikołaj (RTW Bydgostia Kabel) II m. 6:42,39
21.   XXXVI MŚJ Troki (Litwa) 7-10 sierpnia 2002    
  JW2x Fularczyk Magdalena (Wisła Grudziądz), Pytel Patrycja (Orzeł Wałcz) II miejsce II m. 8:04,50
  JM4x Sobczak Arnold (Gopło Kruszwica), Słoma Karol (MOS Ełk), Brzeziński Marcin, Rzeczkowski Piotr (WTW Warszawa) III m. 6:35,80
22.   XXXVII MŚJ Ateny (Grecja) 6-9 sierpnia 2003    
  JW1x Michalska Julia (Tryton Poznań)   (1000 m) I m. 3:39,71
  JW2- Pińska Olga, Specjalska Anna (WTW Włocławek)   (1000 m) III m. 3:35,51
23.   XXXVIII MŚJ Banyoles (Hiszpania) 27 lipca - 1 sierpnia 2004     
  JM2x Śledzik Artur (Posnania Poznań), Kubiak Dawid (Tryton Poznań) II m. 6:34,63
  JM2+ Cichocki Tomasz, Grzelak Michał, st. Cholewiński Rafał (PTW Płock) III m. 7:25,33
  JW8+ Zieleniewska Agata (RTW Bydgostia Kabel), Zdrojewska Monika (Wisła Grudziądz), Madziewicz Magdalena, Kantorska Kinga, Wołna Katarzyna (WTW Włocławek), Podsiedlak Anna, Staniszewska Marta (AZS UMK Toruń), Wojciechowska Aleksandra (PTW Płock), st. Maciukiewicz Natalia (MOS Ełk) III m. 6:32,12
24.   XXXIX MŚJ Brandenburg (Niemcy) 3-6 sierpnia 2005     
  JM4+ Wielgosz Rafał (AZS UMK Toruń), Ratajczak Michał (KW 04 Poznań), Milczarek Radosław, Karolkowski Kamil, st. Nowicki Paweł (PTW Płock) III m. 6:32,25
25.   XL MŚJ Amsterdam (Holandia) 2-5 sierpnia 2006    
  JW1x Madaj Natalia (Orzeł Wałcz) I m. 8:04,99
26.   XLIII MŚJ Brive la Gaillarde (Francja) 5-8 sierpnia 2009    
  JM1x Zajkowski Kamil (PTW Płock) II m. 7:03,52
27.   XLVII MŚJ Troki (Litwa) 7 - 11 sierpnia 2013     
  JM1x Węgrzycki-Szymczyk Natan (AZS AWF Warszawa) I m. 6:59,69
  JM2x Pawłowski Marcin (Lotto Bydgostia), Czaja Dominik (AZS AWF Kraków) III m. 6:32,48
  JM4- Krawitowski Damian (Budowlani Toruń), Iskra Michał, Krajewski Łukasz (PTW Płock), Zaporowski Michał (AZS UMK Energa Toruń) III m. 6:09,01

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1-2.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

1-2.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09
ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

Zobacz wszystkie zawody