Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
COS
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Igrzyska Olimpijskie

Mistrzostwa Świata Seniorów

Mistrzostwa Europy Seniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Świata Juniorów

Mistrzostwa Europy Juniorów

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Ogółem zdobyto 19 medali
Medale
9 srebrnych 4 złoty 6 brązowe

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozgrywane są od 2017 roku. Pierwsze mistrzostwa zostały rozegrane na torze regatowym na jeziorze Gopło w Kruszwicy.

 

1. I MME Kruszwica 2-3.09.2017
  BM4x Sobieraj Marcin, Dominiczak Jakub (Lotto Bydgostia), Swiętek Mateusz, Pieniak Dawid (KW04 Poznań) I miejsce 6:09,27
  BW4x Śliwińska Joanna (AZS AWF Warszawa), Sobieszek Monika (AZS AWF Kraków), Boruch Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Robaszkiewicz Agnieszka (AZS UMK Toruń) II miejsce 7:04,28
2. II MME Brześć (Białoruś) 1-2.09.2018
  BM2- Modrzyńśki Bartosz (BTW Bydgoszcz), Posyłajka Łukasz (AZS Szczecin) II miejsce 6:30.93
  BM2x Barański Fabian (WTW Włocławek), Świętek Mateusz (KW04 Poznań) II miejsce 6:14.72
  BW4x Boruch Katarzyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Jagodzińska Weronika (AZS AWF Warszawa), Gałek Izabela (Lotto Bydgostia), Grzella Paulina (BKW Bydgoszcz) III miejsce 6:44.48
3. III MME Janina (Grecja) 7-8.09.2019
  BW4x Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia), Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz), Magdalena Sochocka (KW04 Poznań), Barbara Streng (BTW Bydgoszcz)  II miejsce  6:39.66
4. V MME Kruszwica 4-5.09.2021
  BW4- Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk), Pawlak Izabela (AZS AWFiS Gdańsk), Lesner Zuzanna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Kaźmierczak Weronika (AZS AWF Gorzów Wlkp.) II miejsce 6:42.48
  BM4- Wojtalak Patryk (Posnania Poznań), Jackowiak Emil (Posnania Poznań), Wanat Przemysław (AZS AWF Poznań), Streich Oskar (AZS UMK Toruń) II miejsce 6:01.23
  BLW2x Jasińska Zuzanna (Pegaz Wrocław), Kalinowska Wiktoria (Posnania Poznań) II miejsce 7:04.73
  BLW2- Semrau Kornelia (LOTTO Bydgostia), Borzyszkowska Zofia (BKW Bydgoszcz) III miejsce 7:33.56
  BM1x Płomiński Piotr (WTW Warszawa) III miejsce 6:56.05
  BW4x Streng Barbara (BTW Bydgoszcz), Chrzanowska Paulina (LOTTO Bydgostia), Duda Katarzyna (AZS Szczecin), Jęchorek Barbara (Posnania Poznań) III miejsce 6:32.06
5. VI MME Hazewinkel (Belgia) 3-4.09.2022
  BM1x Płomiński Piotr (WTW Warszawa) I miejsce 7:12.53
  BLW2x Jasińska Zuzanna (Pegaz Wrocław), Sobocińska Jessika (Posnania Poznań) I miejsce 7:04.73
  BM4- Lewicki Tomasz (Lotto Bydgostia), Józefowicz Damian (Posnania Poznań), Sopoński Bartłomiej (BTW Bydgoszcz), Kujda Kazmir (AZS AWF Warszawa) I miejsce 6:05.54
  BW4- Jankowska Martyna (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Strybel Małgorzata (Lotto Bydgostia), Potrzuska Anna (AZS AWFiS Gdańsk), Pawlak Izabela (AZS AWFiS Gdańsk) II miejsce 6:58.32
  BM8+ Wojtalak Patryk, Tomiak Szymon, Januszewski Mikołaj, Glonek Dominik, Kaczmarek Jerzy, Jackowiak Emilian (Posnania Poznań), Wanat Przemysław (AZS AWF Poznań), Streich Oskar (AZS UMK Toruń), Skurzyński Tomasz (SMS/AZS UMK Toruń) II miejsce 5:44.42
  BW4x Chrzanowska Paulina (Lotto Bydgostia), Duda Katarzyna (AZS Szczecin), Ludwiczak Weronika (KTW Kalisz), Streng Barbara (BTW Bydgoszcz) III miejsce 6:40.53
  BM4x Kasparek Krzysztof (Posnania Poznań), Woźniak Jakub (KW04 Poznań), Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańsk), Litka Cezary (AZS AWF Poznań) III miejsce 5:55.78

Zobacz także

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

15.04Centralne Regaty Długodystansowe
Kruszwica
29-30.04Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
5-7.05I Puchar Świata
Zagrzeb (Chorwacja)

15.04
Centralne Regaty Długodystansowe
Kruszwica
29-30.04
Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
5-7.05
I Puchar Świata
Zagrzeb (Chorwacja)

Zobacz wszystkie zawody